17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CUMHURBAŞKANI ADAYLARINA İMZA KAMPANYASI SÜRÜYOR
Tarih: 07/05/2018
Kaynak: Kent Haber
CUMHURBAŞKANI ADAYLARINA İMZA KAMPANYASI SÜRÜYOR
24 Haziran'da yapılacak seçimlerde 100 bin imzayla Cumhurbaşkanlığı'na aday olan 4 isimden 2'sinin ilk iki günde verilen imzalarla aday olması kesinleşirken, vatandaşların ilçe seçim kurullarına giderek imza verme işlemleri sürüyor.

4 Mayıs'tan 9 Mayıs Çarşamba gününe kadar devam edecek olan imza verme işlemine Bodrum'dan da oldukça ilgi var. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ilk günden 100 bin imzanın fazlasıyla aştığı kampanyaya önceki gün Bodrum eski belediye başkanlarından Tuğrul Acar da destek veren isimlerden biri oldu. Bodrum Adliyesi'ndeki İlçe Seçim Kurulu'na gelen Acar'ı İYİ Parti Mahalli İdareler Başkanı Mehmet Tosun ve İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz ile partililer karşıladı.

İlk üç günde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun 100 bin imza sınırını geçerek Cumhurbaşkanlığı adaylıklarının kesinleşmesinin ardından, gözler yaklaşık 50 bin imza toplayan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve AP Genel Başkanı Vecdet Öz'e çevrildi. Bugünden sonra birçok vatandaşın Vatan Partisi adayı Doğu Perinçek için imza vermesi bekleniyor.

100 BİN İMZA İÇİN YILDIRMA VE SİNDİRME TEZGÂHLARI DARMADAĞIN EDİLMİŞTİR

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Genel Başkan Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı adaylığı için gerekli 100 bin imzanın ilk günden fazlasıyla aşıldığını belirterek “yıldırma ve sindirme tezgahları darmadağın edilmiştir. Aziz milletimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. Koray Aydın, kampanyanın ilk gününün sonunda akşam saatlerinde tüm teşkilatlara gönderdiği ve sosyal medya hesaplarında da paylaştığı genelgede önemli değerlendirme ve uyarılarda bulundu.

İMZA KAMPANYASI SON DAKİKAYA KADAR AYNI COŞKUYLA SÜRMELİ

Koray Aydın, elde edilen sonucun önemli olduğunu, ancak bunu yeterli görmediklerini ifade ederek şunları kaydetti: “İYİ Parti'mizin milletimizin gözündeki ve gönlündeki yeri ve potansiyeli dikkate alındığında ilk gün için toplanan 128 bini aşkın imza önemli ancak yeterli değildir. Bu bakımdan İYİ Parti'nin bütün il, ilçe, belde, mahalle ve köy teşkilatları ile gençlik kolları imza verme gününün son dakikasına kadar müteyakkız olarak çalışmalarını sürdürmeli, aynı coşku, şevk ve heyecanla imza seferberliği aralıksız sürdürülmelidir” dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30