17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
GÜLÜMSER MEHMET DANACI ÖĞRENCİLERİNE TAM NOT...
Tarih: 07/05/2018
Kaynak: Kent Haber
GÜLÜMSER MEHMET DANACI ÖĞRENCİLERİNE TAM NOT...
Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı yılsonu sergi ve gösterisi büyük beğeni topladı.

Yılboyunca yaptıkları çalışmaları velileri ve arkadaşlarının beğenisine sunan öğrencilerin Herodot Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen sergi ve gösterisine yüzlerce kişi katıldı.

Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu öğrencilerinin Hilal Sezgin yönetiminde hazırladığı "ANA'DOLU'NUN RENKLİ ADIMLARI" adlı gösteri ve 2. sınıf öğrencilerinin öğretmenleri Aycan Yolver Kılıç gözetiminde hazırladığı resim sergisinin ana teması 'Kadın ve Anne' idi. Etkinlikte önce 2 sınıf öğrencilerinin yıl boyunca yaptıkları birbirinden güzel resimlerden oluşan sergi açılışı yapıldı. Ardından ise halkoyunları gösterisi gerçekleştirildi. Çocukların performansı izleyenlerden tam not aldı.

Sergi açılışında konuşan resim öğretmeni Aycan Yolver Kılıç, "2/D sınıfımızın yıl sonu sergisine hepiniz hoş geldiniz" diyerek başladığı konuşmasında "Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK; 'Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki fennin gerektirdiği şeyleri yapmaz, itiraf etmeli ki, o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur' demiştir. Ve yine bir başka özdeyişinde; 'Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa, tam bir hayata sahip olamaz' diyerek sanata ve sanatçıya ne kadar önem verdiğini vurgulamıştır. Atamızın, ulusu emanet ettiği sevgili çocuklarımızın iyi bir eğitim öğretim görmekle birlikte, sanatla da yoğurulurlarsa tam bir hayata sahip olacaklarına yürekten inanan bir öğretmenim. Çocuklarımız yıl boyunca hem derslerine çalıştılar, hem de minicik elleri, kocaman yürekleriyle, az sonra göreceğiniz çalışmaları yaptılar. Sergimizin temasını "Anne ve Kadın" olarak belirledik. Çocuklarımız bu çalışmaları yaparken annelerine duydukları sevgiyi yüreklerinde hissettiler. Anneler Günü öncesinde, bu sergiyi sevgili annelerimize, tüm değerli kadınlarımıza ve her zaman onların arkasında olup, annelerimize, kadınlarımıza destek olan çok değerli babalarımıza armağan etmek istiyorum" dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30