17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLARI İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLADI
Tarih: 04/05/2018
Kaynak: Kent Haber
CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLARI İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLADI
24 Haziran seçimlerinde, 100 bin imza ile Cumhurbaşkanı adayı olabilecek isimler için imza verme işlemi başladı. Bodrum’da da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanlığına aday olabilmesi için gereken “100 bin imza” kampanyası çalışmalarına başladılar.

Sabah saatlerinde Bodrum Adliyesi yan tarafında stant kuran İYİ Parti ve Vatan Partililer, İlçe Seçim Kurulu’na imza vermek isteyen vatandaşlara yardımcı oluyor.

Kampanya hakkında konuşan İYİ Parti Bodrum Kurucu İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, “Çok coşkulu ve yoğun bir katılım var şu anda. Bodrum halkına kampanyamıza verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. İlçe Seçim Kurulu görevlileri yoğunluğu hafifletmek adına ek masalar da açıyorlar. Şu an itibariyle Sayın Meral Akşener’in Türkiye genelinde 100 bin imzayı gün içinde yakalayacağını görüyoruz. Bodrum’da kaç imza olduğunu şu an takip edemiyoruz ama birkaç bin imza sabahtan bu yana atıldı” dedi.

İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun ise “Sabah saat 08.30’dan bu yana İlçe Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimizle adliyenin bahçesindeyiz ve şu anda vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Meral Akşener’in imza kampanyasına destek vermek için müthiş bir ilgi ve alakası ile karşı karşıyayız. Bundan da son derece memnunuz. Buradan sizler aracılığı ile tekrar Bodrumlu hemşerilerimize çok teşekkür ediyoruz. Hakikaten yoğun ilgi ve alaka var. Bildiğim kadarıyla 100 bin imza toplayan 3 aday var ve 70 binin üzerinde imza toplandığının bilgisini alıyoruz. İmza verme süreci devam ediyor. Biliyorsunuz hafta sonu da ilçe seçim kurulu açık. Pazartesi, Salı ve Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar devam edecek. İnşallah demokrasi mücadelemiz, adalet mücadelemiz, hukuk mücadelemiz sonuna kadar sürecek. Vatandaşlarımızın cesaretle kararlılıkla geldiklerini gözlemliyoruz. İnşallah 24Haziran Seçimleri başta ülkemiz olmak üzere Bodrumumuza, Muğlamıza hayırlı uğurlu olur” diye konuştu.

Doğu Perinçek için Bodrum’da imza kampanası yürüten Vatan Partisi Bodrum İlçe Başkanı Şeref Bozkurt da “Kampanya gayet iyi gidiyor. Geneş Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Doğu Perinçek’e çok büyük bir ilgi var. Gelen vatandaşlarımıza biz hiçbir şekilde müdahale etmiyoruz, kendiliğinden geliyorlar. Bugün Türkiye genelinde Sayın Perinçek için 30 bin civarında imza toplanır diye düşünüyorum. Bodrum’da da 200 civarında imza toplarız diye tahmin ediyorum” diye konuştu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30