17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
TURAN OCAKLARI'NDAN TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ AÇIKLAMASI
Tarih: 04/05/2018
Kaynak: Kent Haber
TURAN OCAKLARI'NDAN TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ AÇIKLAMASI
3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla Bodrum Turan Ocakları bir basın açıklaması yaptı.

Turgutreis Mahallesi’ndeki Turan Ocakları binasında yapılan açıklamayı okuyan Bodrum Turan Ocakları Başkanı Bülent Aydoğan, 3 Mayıs Türkçülük Günü’nün tarihi hakkında bilgiler verdi. Aydoğan, açıklamasının devamında şu sözlere yer verdi:

“Yakın tarihimizde Türk Milliyetçilerinin davalarında haklılığını ispat etmiş, Sovyet zulmü altında inleyen soydaşlarımız bugün hürriyetlerine kavuşmuştur. Ancak bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar 3 Mayıs ruhunun canlı tutulması gerektiğini bize göstermektedir. Üzülerek görüyoruz ki Türk Dünyası ile işbirliği ihmal edilmekte, Batı istiyor diye Ermenistan ile arayı düzeltme talihsizliği Azerbaycan’ı küstürmektedir. Musul, Kerkük, Türkmen bölgesi olarak değil Barzani’nin arka bahçesi olarak görülmekte Kuzey Irak’taki Amerikan yapımı oluşum Türkiye tarafından tanınmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk varlığına sahip çıkılmamakta, Kuzey Kıbrıs’a meşgale olarak bakılmaktadır. Türk Dışişleri enerjisinin Arap Dünyası’nın kaynayan kazanını ABD çıkarları doğrultusunda soğutmak için harcamaktadır.”

“Önümüzdeki dönem Türklük anlayışının anayasadan çıkarılması iddialarının yükseleceği sürece şahitlik yapacaktır” diyerek açıklamasına devam eden Aydoğan sözlerini şöyle noktaladı:

“Bugün vatanseverler ve Türkçüler ırkçı ilan edilip Türkler üzerinde oyun oynanmakta, Başbuğ Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ayaklara düşürülmeye çalışılmaktadır. Biz Türküz, Türkçüyüz ve daima Türkçü kalacağız. Bizim için Türkçülük bir kan meselesi olduğu kadar bir vicdan ve kültür meselesidir. Biz azalan veya azaltan Türkçü değil, çoğalan ve çoğaltan Türkçüyüz ve her vakit bu istikamette çalışacağız.”
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30