17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
TURGUTREİS'İN DURUMU MECLİS GÜNDEMİNE GELDİ!
Tarih: 03/05/2018
Kaynak: Kent Haber
TURGUTREİS'İN DURUMU MECLİS GÜNDEMİNE GELDİ!
Turgutreis Mahallesi’nde sürdürülen altyapı çalışmalarından dolayı her yer toz duman. Esnaf ise yaz başında yapılan çalışmalardan yine rahatsız.

Turgutreis Mahallesi’nin bazı bölgelerinde hem Muğla Büyükşehir Belediyesi hem de Bodrum Belediyesi’nce yürütülen altyapı çalışmaları esnaf ve vatandaşları çileden çıkarıyor. Turizm sezonu başında toz toprak içinde kaldıklarını söyleyen Turgutreisli isyan ediyor. Esnaf, dükkanlarının toz toprak içinde kaldığını ve müşterilerinin rahatsız olduğunu dile getirerek “Bu çalışmalar yaz başında yapılmak zorunda mıydı?” sorusunu soruyor.

Öte yandan yaşanan durum bugün belediye meclis toplantısında da gündeme geldi. Toplantıda söz alan Bağımsız Meclis Üyesi Süleyman Mazı, “Bu sıkıntıların her yerde yaşandığını biliyorum ama inanın Turgutreis bunu en çok yaşayan yerlerden birisi. Geçen yıl da böyle bir soru sorduğumda ihale işlemlerinin gecikmesinden kaynaklandığı söylenmişti ama çarşı merkezinde çok ciddi şekilde çalışmalar var. Bunlarla ilgili süreç ne zaman tamamlanacak” sorusunu sordu.

Daha sonra söz alan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu ise “Turgutreis’te ciddi şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Amacımız bayrama kadar yetiştirmek. Ama birazcık bir aksamamız oldu. Fakat son sürat devam ediyoruz. Hatta Pazartesi günü asfalt serimini yaptık. Peksimet ile Gümüşlük arasındaki yolda da asfaltlama çalışmalarımız sürüyor. Turgureis’teki sahil düzenlemesini de bayrama kadar bitirmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Lale Lee
17/08/2018
Illegal parking Turgutreis
Where do people walk if cars are parking on street corners, pavements and double parking on main ROADS??? Where are the traffic POLICE?????
ABDULLAH BiLGiN
15/05/2018
CHP BELEDiYESi iNޞAAT YASAОINA UYMUYOR
inşaat yasağı başlamasına rağmen bu yasaya uymayan bir belediye, ironiye bakarmısınız,Chp belediyesi turizm katili, yol çalışması olan turgutreis merkezde bütün işletmeler kapalı, peki CHP belediyesi Turgutreis Esnaf ve Turzim yaz sektörlerinden para kazanan insanlara zararını VERECEKMi? SAYIN CHP ???
Cevat KiP
07/05/2018
Turgutreis Bayrama Yetişmiyor
Taşeron firma belediyeden alacaklarını alamadığı için işi bırakmış durumdadır, belediye kendi imkanları ile yapmaya çalışıyor, yani artık kışamı yetişir yoksa diğer yazamı hep beraber göreceğiz
leyla tuna
07/05/2018
CHP de vizyon yok
işim gereği muğlaya giderken pınarbaşonda çay molası verdik, bide ne görelim pınarbaşının yolları sıcak asfalt yapılmış tali yol,gel gör ki inekler geçiyor kimseler yok, şimdi buna gelde kızma,sahil beldelerine bak afedersin ... götürüyor, sahillerden aldığın paralarla ineklere yol yap, turistler pislik içinde dolaşsın , esnaf kan ağlasın, bir chp ye oy veren kişi olarak artık vermeyeceğim,böyle bir zihniyet olabilirmi
cacık
05/05/2018
cacık sana yazıyorum
sen bir internete girersen orada turgutreis kültür merkezinde muhtarlarla halkı biilgilendirmeyi muğla bb yaptı zaten, orada insanlara 2017 yılında arıtma yapılıyor diye yalan attılar, yalansa git muhtarlara sor, ona bakarsan yazıyo mazıyo muş, yazma ile arıtma yapılmıyor,icraat varmı yok
adı mechul :-)
05/05/2018
En rezil yer pislikreis
Selçuk efes antik şehri kral yolu bile pislikreisin yollarından çok daha iyidir.Gözününüzü kapatıp sizi arabayla gezmeye çıkarsam ne ara turgutreise geldiğinzi anlarsınız cm cm sallanmaktan,bizi chp den kurtarın yeter artık
cacık
05/05/2018
wwqeqwe
ORHAN TÜRK MBB BELEDiYESi SiTESiNE GiRERSENiZ,ORDA VERiLEN iHALELER MEVCUT NEZAMAN iHALENiN YAPILACAОI GAYET NET YAZMAKTA.KULAKTAN DOLMA BiLGiLERE iNANMAYINIZ!!!!!!
Umutlu ol
05/05/2018
Olmaz böyle yönetim
Kışın ne yapıyordunuz kardeşim diye sormazlar mı peki adama. akşamın 8 inde neredeyse bir tane sokak lambası yanmıyor. hiç kimse çalışmıyor, yatıyor, yazın başlamasına haftalar kala esnaf edasıyla yok çevre düzenlemeler yok yol çalışması. iş lafa gelince herşey tamam olacak yapıcaz, icrat sıfır.20 yıldır bodrumda yaşayan birisi olarak ve bunca zamandır aile kökeninden gelen bir düşünce yapısı ile oyumu alanlar maalesef ki bundan sonra hiç bir şekilde bu düşüncemi değiştiremeyecekler.insanların ekmeği ile oynamak bu kadar kolay olmamalı. herşey zeybek oynamak,düğüne gitmek veya maça gitmek ile çözülmüyor maalesef.
Sezer ışık
04/05/2018
iyice şaşırdılar
Kışın ne yapıyordunuz kardeşim diye sormazlar mı peki adama. akşamın 8 inde neredeyse bir tane sokak lambası yanmıyor. hiç kimse çalışmıyor, yatıyor, yazın başlamasına haftalar kala esnaf edasıyla yok çevre düzenlemeler yok yol çalışması. iş lafa gelince herşey tamam olacak yapıcaz, icrat sıfır.20 yıldır bodrumda yaşayan bir sakini olarak ve bunca zamandır aile kökeninden gelen bir düşünce yapısı ile oyumu alanlar maalesef ki bundan sonra hiç bir şekilde bu düşüncemi değiştiremeyecekler.insanların ekmeği ile oynamak bu kadar kolay olmamalı. herşey zeybek oynamak,düğüne gitmek veya maça gitmek ile çözülmüyor maalesef.
Orhan Türk
04/05/2018
ARITMA YALANI
ޞimdi adama sormazlarmı, Turgutreisin bütün pisliği denize dökülüyor, Ey CHP hani 2017 yılında arıtma başlıcaktı,milleti kültür merkezinde topladınız yalanları sıktınız, şimdi yolları yapıyorsunuz, e arıtma ne oldu?peki arıtma hadi başlıcak belkide 2148 yılında, e o zaman bir dahamı yolları kazıcaksınız,CHP duyuyonmu?
berat gün
04/05/2018
CHP YAPAMIYOR
bu ne rezilliktir, başka bir yerde göremezsiniz, CHP gitsin artık buralardan, kendileri bıraksınlar, Meclis birinci üyesi turgutreisten olmasına rağmen, muğlada en pislik yer turgutreis,rica ediyorum CHP siyasetden çekilsin

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30