17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
O OKULDAN AÇIKLAMA GELDİ...
Tarih: 01/05/2018
Kaynak: Kent Haber
O OKULDAN AÇIKLAMA GELDİ...
2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Ortakent'teki binasında, anaokulundan liseye kadar her kademede eğitim hayatına başlayacağı açıklanan EGEBİL Okulları’nın ortakları arasında çıkan anlaşmazlık nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ruhsat alamadığı geçtiğimiz günlerde haber bültenlerimize yansımıştı. Kimi vatandaşlar da kayıt sırasında yatırdıkları paralarını geri alamadıklarını iddia etmişti.

Bugün Kent Haber’e konu ile ilgili açıklama yapan BİLNET Okulları Genel Müdürü Faruk Tatar, yaşanan sorun ile ilgili bilgiler verdi. Tatar, daha önce 2 yatırımcı ortak ile çıktıkları yolda yaşadıkları sorunlar nedeniyle bu işbirliğine son verildiğini açıkladı. Okulun ruhsat sorununun çözüldüğünü, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda da EGEBİL Okulları olarak değil, Bilnet Okulları olarak öğrenci alımına başlayacağını söyleyen Tatar, okul binasında Kent Haber’in sorularını yanıtladı. Faruk Tatar, sözlerine şöyle başladı:

“Bugün 1 Mayıs. 1 Mayıs münasebetiyle tüm Dünyadaki işçilerimizin emek ve dayanışma gününü en içten dileklerimle kutlarım. Söz konusu eğitim olunca tüm Dünyada akan sular durur. Hele hele bu Bodrum olunca, Türkiye’nin Dünya’ya açılan kapısı olunca bizim için çok daha fazla önem arz ediyor. Biz Bodrum’da sürekli bir eğitim yatırımı yapmak istiyorduk. Bundan dolayı 2 tane girişimcimiz bize gelip başvurmuşlardı. Çok da içimize sinmemişti. Çünkü Bodrum’u biz yapmak istiyorduk. Süreç içerisinde geçmişe değil de geleceğe bakmak noktasında 3 tane markamız vardı; Bilfen Okulları, Bilnet Okulları ve Egebil Okulları. Egebil markamızı çekip genel müdürlük olarak Bilfen Şirketler Grubu’nun Bilnet Okul markası olarak artık Bodrum’a biz geldik. Bütün eğitim kadromuzla, bütün sistemimizle, bütün yapımızla biz geldik. Bodrum’da Bilnet Okulları olarak bütün gücümüzle, bütün kadromuzla artık Bodrumlu öğrencilerimizin, velilerimizin, kamuoyunun hizmetinde bir eğitim öğretim faaliyeti sürdürmeye başlayacağız. Bodrumla tanıştık, Bodrumlu velilerimizle sohbet ettik, beklentilerini ihtiyaçlarını gördük. Dolayısıyla Egebil değil artık Bilnet Okulları olarak yolumuza devam edeceğiz. Ancak üzerine basarak söylüyorum genel müdürlük olarak isim hakkı olmadan direkt biz sürece dahil olduk” dedi.

Yeni eğitim öğretim yılından itibaren Bodrum’da eğitimin çıtasını yükselteceklerini ifade eden Faruk Tatar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz 24 ayrı şirketten oluşan okul markasıyız. İnşaattan yayıncılığa kadar, matbaadan eğitim teknolojilerine kadar. Tüm ekiplerle burada hummalı bir şekilde sürece başladık. Evet, yeni eğitim öğretim yılından itibaren öğrencimizle velilerimizle Bodrum’da eğitim öğretimin çıtasını yükselteceğiz. Yani öğrenci alıyoruz. Hafta sonu da gelen çok güzel telefonlar vardı. Hızlı bir şekilde seçerek, inceleyerek testlerini yaparak öğrencilerimizle, velilerimizle buluşacağız” dedi.

Kimi vatandaşların kayıt sırasında yatırdıkları paralarını alamadıkları şekilde iddialara ise Tatar şu yanıtı verdi:

“Böyle bir şey söz konusu değil. Dediğim gibi, genel müdürlük olarak burada biz olduğumuzdan dolayı bırakın mağduriyeti üzerine değer koyarak ilerleyeceğiz" dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30