17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM'DA SİYAH KUĞU HEYECANI...
Tarih: 30/04/2018
Kaynak: DHA
BODRUM'DA SİYAH KUĞU HEYECANI...
Bodrum sahilinde, bitkin halde görülen siyah kuğu, Türkiye'de bulunmayan cins olduğu belirlenince, tedaviye alınması için yakalanmaya çalışıldı. Kuğunun son görüldüğü bölgede arama yapan AKUT ekibinin çalışmaları sonuçsuz kalınca, aramalar sonlandırıldı.

Bodrum'un Bitez Mahallesi'nde, sahil kenarında, dün akşam saatlerinde dolaşanlar, kıyıda siyah kuğu gördü. Kuğuyu bir süre cep telefonlarının kameralarıyla görüntüleyenler, daha sonra bitkin görünen hayvanın fotoğraflarını Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ile paylaştı. AKUT ekibi, kendilerine gönderilen görüntüleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği'ne iletti. Şeflik tarafından incelenen görüntüler üzerine siyah kuğunun, Türkiye'de bulunmayan cins olduğu ortaya çıktı. Kuğunun yakalanması için AKUT ekibinden destek istendi. Çalışmalar, saat 00.00'da, siyah kuğunun son görüldüğü yer olan Bitez sahilinde başlatıldı. AKUT'tan 8 kişilik ekip, kuğuyu aramaya başladı. Yapılan çalışmalar sonuçsuz kalınca, aramalar sonlandırıldı.

Akut Ekip Lideri Sadettin Uslu, "Siyah kuğu için gelecek ihbarları değerlendireceğiz. Vatandaşlarımızın görüp, bilgi verdiği takdirde, kuğuyu koruma altına alıp, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği'ne ileteceğiz" dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30