17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DÜNYA DANS GÜNÜ KUTLANDI...
Tarih: 30/04/2018
Kaynak: Kent Haber
DÜNYA DANS GÜNÜ KUTLANDI...
Bodrum'da 29 Nisan Dünya Dans Günü, yüzlerce öğrencinin gruplar halinde sırayla sunduğu gösterilerle kutlandı.

Bodrum Dans Kulübü’nce bu yıl 19’uncusu düzenlenen 'Dünya Dans Günü Kutlama Şenliği' İskele Meydanı’nda gerçekleştirildi. Halka açık olan etkinlikte Bodrum Yarımadası’ndan 31 okul, halkoyunları, modern bale, ritmik jimnastik, hip hop, zumba, baçata, salsa gösterileri sundular. Öğrencileri performansı İskele Meydanı’nı hınca hınç dolduran kalabalıktan yoğun alkış aldı.

Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci Kent Haber’e yaptığı açıklamada, şöyle dedi:

“Bugün 29 Nisan Dünya Dans Günü. Bodrum’da 19 yıldır bu etkinliği düzenliyoruz. Bodrum, 2000 yılında Dünya Dans Günü’nü Müslüman ülkeler içinde kutlayan ilk yer olmuştu. O günden beri bu geleneği bozmadık ve giderek artan bir katılımla bunu gerçekleştirdik. Bu akşam tam 31 tane dans gösterisi var. 3 yaşından itibaren başlıyor, büyüklere doğru bir sıralama yaptık. İçerisinde inanılmaz gösteriler var. Burada da inanılmaz bir kalabalık var. Halkımızın ilgisi giderek artıyor. Gerçekten güzel bir etkinlik oluyor.”

Binlerce kişinin izlediği etkinlik yaklaşık 2 saat sürdü.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30