17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KÜDÜR’DE ÇEVRE TEMİZLİĞİ
Tarih: 29/04/2018
Kaynak: Kent Haber
KÜDÜR’DE ÇEVRE TEMİZLİĞİ
Yalıkavak Mahallesi’nde çeşitli kurum ve kuruluşların desteği ile çevre temizliği gerçekleştirildi.

Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesi destekleri, Decathlon sponsorluğunda Küdür Yarımadası’nda ve koylarında çevre temizliği yapıldı. Muğla 911 Arama ve Kurtarma Derneği, Deniz Temiz Derneği TURMEPA, TEMA, Karia Rotary Kulübü, Kent Konseyi, Bodrum Yarımadası Kültür ve Çevresinin Koruma Derneği, Gümüşlük Çocuk Müzeleri Derneği ve Yarımada’daki farklı okulların destek verdiği etkinliğe Yalıkavak Eski Belediye Başkanı Mustafa Saruhan’ın da aralarında olduğu yaklaşık 100 kişi katıldı.

Sabah saatlerinde Ortakent-Yahşi Mahallesi’ndeki Decathlon mağazası önünden servise binen gönüllü çevreciler, temizliğin yapılacağı Küdür Yarımadası’na ulaştı. Burada yapılan kısa bilgilendirmenin ardından yürüyüş ve çevre temizliğine başlandı. Etkinlikte çocuklar için de bir oyun alanı oluşturuldu.

Yaklaşık 5 saat süren etkinlik boyunca 10 torba çöp birikti. Toplanan çöpleri Bodrum Belediyesi ekipleri topladı. Etkinlikte akustik gitarla müzik dinletisi de yapıldı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30