17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
TIP KONGRESİ DOKTOR ÇOCUKLARININ OTURMUYLA KAPANDI
Tarih: 29/04/2018
Kaynak: Kent Haber
TIP KONGRESİ DOKTOR ÇOCUKLARININ OTURMUYLA KAPANDI
Hipertansiyonla Mücadele Derneği’nce 16. Hipertansiyon ve Kardiyovasküler Hastalıklar Kongresi Bodrum'da gerçekleştirildi. 3 gün süren ve Ege Bölgesinden 400'e yakın hekimin katıldığı kongrenin son gününde, doktor çocukları anne ve babalarına sağlıklı yaşam nasıl olmalı konusunda sunumlar yaptılar.

26-29 Nisan tarihlerinde Torba Mahallesi’ndeki Vogue Hotel’de düzenlenen kongrede alanında uzmanlar, hipertansiyon ile ilgili sunumlar gerçekleştirdi. Kongrenin son gününde ise doktor çocukları “Sağlıklı Yaşamın Tohumlarını Çocuklarımız Atıyor” isimli oturumda kendi bakış açıları ile anlattı. Çocuklar sağlıklı ve zararlı yiyecekler, tuz, sigara ve kilolu olmanın zararları, sporun faydaları ve nasıl spor yapmalıyız, uykunun önemi, TV, akıllı telefon, tablet ve diğer elektronik aletlerin zararları, anne babalarımızdan kalma oyunlar, anne babanın çocuklara karşı görevleri ve okulda nasıl başarılı olunur gibi başlıklarda sunumlar yaptılar. Çocuklarının yaptığı sunumları ise anne ve babaları dikkatle takip etti. Etkinlikte Zeynep Pehlivanoğlu isimli çocuğun “Andımız”ı okuması ise büyük alkış aldı.

Etkinlik hakkında Kent Haber'e konuşan aynı zamanda bir Bodrumlu olan, Hipertansiyonla Mücadele Derneği Başkanı Prof. Dr. İstemihan Tengiz, “Bilimsel toplantıyı bugün sonlandırdık ama sağlıklı yaşamın sırlarının tohumlarını atma fikrini çocuklarımızdan almaya başladık. Onların bakış açısıyla sağlıklı yaşam nasıl olmalı konusunda bize verecekleri mesajları dinlemek istedik. Hem de bu uğurda hipertansiyon ile ilgili dikkat çekmek, algı oluşturmak istedik. Çocuklarımızın hepsi doktor veya sağlık çalışanı çocuğu. Zaten onlar bu türlü toplantılara alışkınlar. Bu sefer biz onları dinledik” diye konuştu.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30