17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MEREY'DEN, AİLE İÇİ İLETİŞİM SEMİNERİ
Tarih: 28/04/2018
Kaynak: Kent Haber
MEREY'DEN, AİLE İÇİ İLETİŞİM SEMİNERİ
Uzman Klinik Psikolog & Psikoterapist Bihter Merey, anne ve babalara yönelik aile içi iletişim semineri verdi.

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi içerisindeki toplantı salonunda organize edilen seminere ilçede yaşayan ebeveynler ilgi gösterdi.

Bir yıldır Bodrum’da yaşayan Uzman Klinik Psikolog & Psikoterapist Bihter Merey, seminer öncesi Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Bugün aile içi iletişim temalı bir seminerimiz var. Aslında anne beni dinle, baba beni duy temelinde bir çalışma. Çocuk yetiştirmede nelere dikkat etmek gerekiyor, aile içerisinde çocuğa gösterilecek özen gibi konulara değineceğiz. Anne babaların kaçınması gereken tutumlar, bunların yerine hangi davranışları sergilerlerse çocuklarla daha etkili bir iletişim kurarlar. Sağlam bir çocukluk geliştirip sağlam bir yetişkinliğe giden yolda faydalı bir seminer olacağını düşünüyorum” dedi.

Aileler vereceği en önemli tavsiyenin ne olacağından da söz eden Bihter Merey, “Çocuğun temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek çok önemli. Çünkü çocukluk döneminde temel ihtiyaçlar karşılanmadığında yetişkinlikte karşımıza çıkan psikolojik problemler tamamen bundan kaynaklanıyor. Sevgi, güven, aidiyet, sınırlar ve koşulsuz kabul ailenin temelidir. Bunları en doğan şekilde ve en doyum halinde çocuğa vermek en önemli anahtar diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Seminer, yaklaşık bir saat sürdü.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30