17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM EĞİTİM SEKTÖRÜNDE BÜYÜK SKANDAL!
Tarih: 28/04/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM EĞİTİM SEKTÖRÜNDE BÜYÜK SKANDAL!
Bodrum'da son birkaç yıl içerisinde ardı ardına yapılan özel okul girişimlerinden sonuncusu, yaklaşık 120 vatandaşın mağduriyetiyle ortaya çıkan bir skandala dönüştü.

Kent Haber'e müracaat eden bazı mağdur vatandaşlar, geçtiğimiz Ocak ayında öğrenci kayıtları almaya başlayan EGEBİL Okulları Bodrum Şubesi'nin söz verildiği şekilde 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında faaliyete geçemeyeceğini öğrendiklerini, kayıt sırasında yatırdıkları paralarını da geri alamadıklarını iddia etti.

Bu yılın Ocak ayı başlarında Bodrum Ramada Oteli'nde yapılan geniş kapsamlı bir tanıtım toplantısıyla, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Ortakent'teki binasında, anaokulundan liseye kadar her kademede eğitim hayatına başlayacağı açıklanan EGEBİL Okulları Bodrum Kampüsü'nün, ortakları arasında çıkan anlaşmazlıklar nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ruhsat alamadığı öğrenildi. Okulun bugüne kadar ön kayıt yaptırarak ön ödemelerini yapan öğrenci velilerine ise paralarını geri ödemediği, vatandaşların bu konuda bir muhatap da bulamadıkları öğrenildi.

Öte yandan bugün bir grup vatandaşın sorunlarını iletmek üzere Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de başvurduğu öğrenildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30