17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
 OASİS DOĞAL ÜRÜNLER PAZARI AÇILDI
Tarih: 27/04/2018
Kaynak: Kent Haber
OASİS DOĞAL ÜRÜNLER PAZARI AÇILDI
Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi’nde, ilçede faaliyet gösteren çeşitli firmaların doğal ürünlerinin satışa sunulduğu “Doğal Ürün Pazarı” açıldı. Etkinlik alanında Bodrum Hayvan Hakları Derneği de barınak ve sokak hayvanları sahiplendiriyor.

AVM içerisindeki Heykelli Yol’a kurulan “Doğal Ürün Pazarı”nda zeytinyağı, reçel, kurutulmuş meyve, keçiboynuzu pekmezi, doğal sos, enginar, doğal bakım ürünleri gibi pek çok ürün Bodrumluların beğenisine sunuluyor.

Etkinlik hakkında Kent Haber’e bilgiler veren Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi Halkla İlişkileri Sorumlusu Feray Bayrak, “Doğal Ürün Pazarımız bugün, yarın ve Pazar günü olmak üzere 3 gün devam edecek. Sabah saat 11.00’da başlayıp akşam 19.00’a kadar açık kalacak. Pazarda 11 firma yer alıyor. Çeşit çeşit ürünler var. Ev yapımı reçellerden, taze enginar ve kurutulmuş meyvelere kadar farklı ürünlerimiz var. Etkinliğimizde sadece ürünler yok, ayrıca bir hayvan sahiplendirme standımız var. Bodrum Hayvan Hakları Derneği ile işbirliği halinde yürüttüğümüz sosyal sorumluluk çalışmasında barınaktaki hayvanlara yuva buluyoruz. Şu ana kadar birkaçını sahiplendirdik. İnşallah 3 gün boyunca daha fazla hayvanı sahiplendiririz” ifadelerini kullandı.

AVM Halkla İlişkiler sorumlularından Raziye Şimşek ise stantlarda doğal ürünlerin yanında organik ürünlerin de sunulduğuna işaret ederek “Pazarımıza tüm Bodrumluları davet ediyoruz” diye konuştu.

“Doğal Ürün Pazarı”nda sahipsiz hayvanlara yuva bulunabilmesi için de bir köşe ayrıldı. Bodrum Hayvan Hakları Derneği ile yürütülen çalışmada barınaktaki sahipsiz kedi ve köpekler sahiplendiriliyor. Konu ile ilgili bilgiler aktaran dernek başkanı Füsun Uslu, “Özellikle bakıma muhtaç, barınak ve sokak hayvanlarını Oasis yönetimi ile işbirliği halinde sahiplendirmeye çalışıyoruz. Şu ana kadar iki kedi ve bir yavru köpek sahiplendirdik. 3 gün boyunca buradayız, inşallah daha fazla canı insanlarla buluşturacağız” dedi.

Dernek yönetimi ayrıca araçların çarptığı sokak hayvanlarının tedavi masraflarını karşılayabilmek için çeşitli ürünleri sattıkları bir stant açtı. Dernek üyesi Pınar Atakay “Araçların çarparak yaraladığı hayvanları mesai saatleri ve tatil günlerinde barınak kapalı olduğu için veterinerlere götürüyoruz. Bu giderleri karşılamak için de burada tişört, bez torba ve hediyelik ürün sattığımız standı açtık. Veteriner giderlerini buradan karşılıyoruz” dedi.

“Doğal Ürün Pazarı”, Pazar günü saat 19.00’a kadar açık kalacak.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30