17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BÖCEK DAVASI HÜKÜMLÜSÜ DE ARALARINDA ÇIKTI!
Tarih: 27/04/2018
Kaynak: Kent Haber
BÖCEK DAVASI HÜKÜMLÜSÜ DE ARALARINDA ÇIKTI!
Geçtiğimiz gün Bodrum'dan Yunanistan'a geçmeye çalışan ve teknenin kayalıklara çarpması sonucu yakalanan 10 FETÖ/PDY zanlısının arasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde çalışma ofisine "böcek" adı verilen dinleme cihazının konulmasına yardım eden TÜBİTAK çalışanı Hamza Turhan'ın da olduğu ortaya çıktı. Konuyla ilgili görülen davada 21 yıl hapis cezasına çarptırılan Turhan, tutuklanarak Ankara'ya gönderildi. Şüphelilerin Yunan adalarına kaçmasına organizatörlük yaptıkları değerlendirilen 4 şüpheli ise bugün öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi.

Bodrum'dan yasadışı yollarla Yunanistan'ın Kos Adası'na kaçmak isteyen 10 FETÖ/PDY zanlısı Ege açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri ile kovalamaca yaşamıştı. Yaşanan kovalamacanın ardından Kisebükü koyunda FETÖ üyelerini taşıyan tekne kayalıklara çarpmış, teknede bulunan zanlılar karadan kaçmaya çalışmışlardı. Jandarma ekiplerinin yaptıkları arama sonucunda 10 kişi yakalanmıştı. 4 gündür süren soruşturmanın ardından yakalanan şahısların FETÖ/PDY üst düzey yönetici kadrolarından olduğu iddia edildi.

Bodrum'daki işlemleri tamamlanan 10 kişinin içlerinden birinin eski TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) çalışanı Hamza Turhan olduğu ortaya çıktı. Turhan'a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde çalışma ofisine "böcek" isimli dinleme cihazlarının konulması davasında 21 yıl hapis cezası verildiği öğrenildi. Turhan, Bodrum'daki işlemlerinin ardından Ankara'ya sevk edildi.

Yapılan operasyonda yakalanan kişilerin meslekleri de belli oldu. İ.E.'nin Dokuz Eylül Üniversitesi'nde doktor ve öğretim üyesi, R.T.'nin ise İstanbul İl Göç İdaresi'nde uzman yardımcılığında görev taptığı, N.E.'nin İzmir Müftülüğü'nde çalıştığı, M.S. ve Y.S.'nin karı-koca hakim oldukları, H.T. ile M.S.'nin de Savunma Sanayi Müsteşarlığında bilgisayar mühendisi olarak çalıştığı, FETÖ üyesi A.A.'nın özel bir eğitim kurumunda öğretmen olduğu, F.A.'nın ise ev hanımı olduğu öğrenildi.

"Spear" isimli tekneyle 10 FETÖ/PDY zanlısını ve 6 çocuğunu Yunanistan'a kaçırmaya çalışan 4 organizatör ise bugün adliyeye sevk edildi. Organizatörlerden Ü.Y., K.K., R.Ö., K.A. isimli şahıslar FETÖ üyelerinden kişi başı 3 bin 500 euro, çocuklar için ise bin 500 euro aldıkları öğrenildi. Organizatörlerin cebinden 50 bin euro nakit para çıktığı ifade edildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30