17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ESNAF YOLUN YÜKSELMESİNE TEPKİLİ!
Tarih: 26/04/2018
Kaynak: Kent Haber
ESNAF YOLUN YÜKSELMESİNE TEPKİLİ!
Tükkuyusu Caddesi’nde devam eden yol ve kaldırım düzenlemesinde, mevcut asfaltın kaldırılmadan üzerine taş döşenecek olması esnaf ve mahalleliyi kızdırdı. Esnaf ve mahalleli çalışma sonunda yolun iyice yükseleceğini ifade ederek, aşırı yağışta ev ve işyerlerinin su baskınlarıyla yüz yüze kalacağından endişe duyduklarını söylüyor.

Turizm sezonunun başlamasına haftalar kala Tükkuyusu Caddesi’nde kaldırım ve yol düzenleme çalışmaları başladı. Yeraltında elektrik ve telefon hatlarının olması gerekçesiyle mevcut asfalt kaldırılmadan caddeye granit taşlar döşenecek. Böylece yol mevcut halinden 12 santimetre daha yükselecek.

Çalışmaların turizm sezonu başında yapılması nedeniyle zaten tepkili olan vatandaşlar, yolun yükseleceğini de öğrenince çileden çıktı. Çalışma bitince ev ve işyerlerinin kaldırım ve yol seviyesinin aşağısında kalacağını söyleyen mahalleli, yağacak şiddetli bir yağışta su altında kalacaklarını söylüyor. Çalışmayı yürüten yüklenici firmanın sorumluları ise su basma gibi bir durumun yaşanmayacağını iddia ediyorlar.

Hasan Tahsin Akbal isimli cadde esnafı, Kent Haber’e yaptığı açıklamada tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Yol çalışmasının sezon başı olması ve akabinde yolun yükselecek olması, hem yaz hem de kışı mahvedecek pozisyonda. Yaz hazırlığında olan şirketlerin, firmaların, cadde esnafının tamamının geliri düşmüş durumda. Bir de bunun kışı var; dere yatağında olan bir yol ve altyapısı zayıf. Bütün işyerlerini zaten su basıyordu, şimdi daha fazla basacak ve bu kontrolün dışına çıkacak. Esnaf grubundan birkaç kişi ‘yol çalışması yapılsın ama yok yükselmesin’ diye talepte bulundu. Cevaben altta elektrik kabloları var diye bir bahane çıktı. Bu çalışma köklü bir şekilde yapılsa daha iyi olurdu” dedi.

Fatma Aşkın adlı bir başka esnaf ise “Biz yol biraz aşağı insin, kaldırımlar ondan sonra yapılsın dedik. Bodrum’da bazen yağan yağmuru biliyorsunuz. Her yeri su basıyor” diye konuştu.

Öte yandan bölgede yapılan çalışmaların ise 3 hafta içerisinde bitirilmesi planlanıyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
hakan
27/04/2018
boş boş
yoldaki cöpü gösterıyorum zabıtaya onlar bana temizlik işlerını arayın dıyor kaldırımdakı motoru soyluyorum zabıta trafiği arayın dıyor adamların ımrunda değil göstermelik marketlerı gezıyorlar tanıdığa es gec tanımadığına ceza daha ne dıyelım sıze
Selim Ünyay
27/04/2018
HALK GAYET MEMNUN
valla esnafı falan bilmem ama biz mahalleli olarak gayet memnunuz bu çalışmadan.yapanların ellerine sağlık çok güzel olacak inşallah.
Atatürk ışığında
27/04/2018
iyice şaşırdılar
kışın ne yapıyordunuz kardeşim diye sormazlar mı peki adama. akşamın 8 inde neredeyse bir tane sokak lambası yanmıyor. hiç kimse çalışmıyor, yatıyor, yazın başlamasına haftalar kala esnaf edasıyla yok çevre düzenlemeler yok yol çalışması. iş lafa gelince herşey tamam olacak yapıcaz, icrat sıfır.20 yıldır bodrumda yaşayan bir sakini olarak ve bunca zamandır aile kökeninden gelen bir düşünce yapısı ile oyumu alanlar maalesef ki bundan sonra hiç bir şekilde bu düşüncemi değiştiremeyecekler.insanların ekmeği ile oynamak bu kadar kolay olmamalı. herşey zeybek oynamak,düğüne gitmek veya maça gitmek ile çözülmüyor maalesef.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30