17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MİLLETVEKİLLİĞİ HEYECANI BAŞLADI...
Tarih: 26/04/2018
Kaynak: Kent Haber
MİLLETVEKİLLİĞİ HEYECANI BAŞLADI...
24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak genel seçimlerde milletvekilliği aday adaylığı sürecinin başlamasıyla birlikte, Bodrum'dan adaylık başvurusu yapan isimler de ortaya çıkmaya başladı. Ak Parti'de genel merkeze giderek başvurusunu yapan ilk isim, eski Bodrum İlçe Başkanı Macit Gündoğdu oldu. Ak Parti'de başvuruların 29 Nisan'da sona ereceği belirtildi.

Kent Haber'in edindiği bilgilere göre Ak Parti'de Bodrum İlçe Yönetim Kurulundan AV. Kadir Dağlı ile ikametleri Bodrum'da bulunan eski Güllük Belediye Başkanı Yavuz Demir ve eski Milas Belediye Başkanı Ali Doğan Serçek de milletvekilliği aday adaylığı için başvuran isimler arasında bulunuyor.

Ak Parti'de milletvekili adaylık başvurusunun doğrudan genel merkezdeki ilgili birime veya il başkanlıklarına başvuru formu ve eklerini teslim etmek suretiyle bizzat yapılacağı belirtilirken, erkek milletvekili aday adaylarından 6 bin lira, kadın ve 18-25 yaş arası aday adaylarından 3 bin lira ve engelli aday adaylarından ise engellilik halini belgelemeleri şartıyla bin lira alınacağı öğrenildi.

CHP'DE İL BAŞKANI MÜRSEL ALBAN ADAY ADAYI OLDU...

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, başkanlıktan istifa ederek CHP’den Muğla Milletvekili adayı olduğunu açıkladı. CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan görevinden istifa ederek aday adaylığını açıkladı.

İlk açıklama CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban’dan geldi. Alban yaptığı kısa açıklamada “Milletvekilliği için adaylık süreci başladığından bu yana, karar verebilmek için örgütüm ile görüşmeler halindeydim. Bugün de Muğla İl ve İlçe Örgütüm ile görüşmelerim sürdü. Son olarak İl Yönetim Kurulu Üyelerim ile birlikte bu kararımı değerlendirdik ve sonuçta Muğla Milletvekilliği için aday adayım. Şu ana kadar başka bir yerden aday adayı olacağım yönündeki söylentiler tamamen gerçek dışıdır. Ben Muğlalıyım ve Muğla Milletvekili aday adayıyım” dedi.

Milletvekilliği için aday adaylığı için ismi geçen CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özkan da CHP Muğla İl Başkanlığı'na istifasını vererek aday adayı oldu.

Menteşe Kent Konseyi Başkanı aynı zamanda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde öğretim görevlisi olan Bilgi Taşkıran da görevinden istifa ederek Muğla CHP’den milletvekili aday adaylığını açıkladı.

MHP İLÇE BAŞKANI SANCAR, GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ ADAY ADAYI OLDU...

Öte yandan Bodrum MHP İlçe Başkanı Cengizhan Sancar'da akşam üstü saatlerinde görevinden istifa ederek MHP Muğla Milletvekili aday adayı oldu. Bodrum MHP İlçe Başkanlığına ise Başkan Yardımcısı olan Ömer Varan geçti.

Milletvekili aday adaylığını açıklayan Cengizhan Sancar “Günümüz şartlarında Türkiye’nin içinde bulunduğu bu durumda Ülkemizin ve Milletimizin bekası için teşkilatta yetişmiş bir kardeşiniz olarak 2004 yılı Bodrum Belediye Başkan Adaylığı, 2009 Bodrum Belediye Başkan Adaylığı, 2014 Seçimleri kontenjanın da 1’inci sıradaydım. Üst üste yıllarca Milliyetçi Hareket Partisinde yöneticilik ve İl Başkan Yardımcılığı ve son olarak ise Bodrum MHP İlçe Başkanlığı yaptım. Bu görevlerin hepsini layığı ile yapmış teşkilatın, mutfağında yetişmiş bir kardeşinizim. Milliyetçi Hareket Partisinin kadrolarından yetişmiş olarak elimizi taşın altına koyuyoruz. Sayın Genel Başkanımızın takdiridir.1’inci sıradandan olsa, 7’ci sıradan da olsa listeye girmesek de biz teşkilat adamıyız, dava adamıyız. Dün olduğu gibi bugünde Bir MHP'li olarak davamıza devam edeceğiz. Pazara kadar değil mezara kadar MHP’liyim, milliyetçiyim. Ülkemizin geleceği için bu kararı aldık. Allah mahcup etmesin. Taktir önce Yüce Allah'ın daha sonra da Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ve yüce milletimizindir” dedi.

Kamu görevlileri, Belediye Başkanları ve meclis üyeleri ile partilerin il ve ilçe yönetim kurullarında görev alan isimlerden milletvekili aday adayı olmayı düşünenlerin bugün saat 17:00'ye kadar görevlerinden istifa etmeleri gerekiyordu.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30