17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
 ZEKA OYUNLARI TURNUVASINDAN BAŞARIYLA DÖNDÜLER
Tarih: 17/04/2018
Kaynak: Kent Haber
ZEKA OYUNLARI TURNUVASINDAN BAŞARIYLA DÖNDÜLER
Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) ile Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği "Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası" 14-15 Nisan tarihlerinde Bilecik’te yapıldı.

Şubat ayında farklı kategorilerde yapılan Muğla il elemelerinde 1. olan Gündoğan Nafiz Ilıcak İlkokulu öğrencileri Batıkan Özlen ile Emre Çaylak ve Gölköy Ahmet Naci Coşkunoğlu Ortaokulu öğrencisi Çınar Deniz Şen; ilimizi Bilecik’te temsil ettiler. İki gün süren yarışmalarda Emre Çaylak ve Çınar Deniz Şen yarıştıkları kategorilerde 2. tura yükselme başarısı gösterirken; Gündoğan Nafiz Ilıcak İlkokulu öğrencisi Batıkan Özlen Q-Bitz oyunu kategorisinde yarı finale yükselerek Türkiye 4. sü oldu.

Danışman öğretmenler Ali Yuluk ile Necip Akça; turnuvaya ülkemizin dört bir yanından yüzlerce öğrencinin katıldığını ve ilginin çok yoğun olduğunu belirterek, öğrencilerini kısa sürede bu turnuvaya hazırladıklarını ve buna rağmen çok iyi sonuçlar elde ettiklerini söyledi. Danışman öğretmenler, önümüzdeki senelerde ise yarışmaya daha fazla öğrenciyle katılmayı planladıklarını dile getirdiler.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30