17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
OYUNCAKLARINI KENDİLERİ YAPTILAR
Tarih: 16/04/2018
Kaynak: Kent Haber
OYUNCAKLARINI KENDİLERİ YAPTILAR
Oyunlarla Kültürümü Yaşatıyorum Projesi kapsamında Bodrum’dan 22 okul, geleneksel oyuncakların sergilendiği stantlar açtı. Yaklaşık 150 öğrencinin evlerindeki malzemeleri kullanarak yaptığı geleneksel oyuncaklar ilgi çekti.

Bugün öğle saatlerinde Cumhuriyet Ortaokulu karşısındaki yürüyüş yolunda düzenlenen etkinliğin açılışına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Faruk Karaşahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, “Geçtiğimiz hafta Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nda bizim çocukluğumuzda oynadığımız, aile büyüklerimizle birlikte sokaklarda oynadığımız oyunlarını oynamıştık. Burada da çocuklarımız okullarında yaptıkları oyuncakları sergileyecekler” dedi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise öğrencilerin yaptıkları oyuncakların kendilerini geçmiş yıllara götürdüğünü ifade ederek “Ben de emeği geçen tüm öğretmen ve idareci arkadaşlarımıza, öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bize geçmiş yıllarımızı hatırlatacak bu güzel serginin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Açılışın ardından Kaymakam Yılmaz ve protokol üyeleri, stantları gezerek çocukların yaptığı oyuncakları yakından inceledi.

Gölköy Ahmet Naci Coşkunoğlu İlkokulu Öğretmeni Fatmagül Avcı, “Bu oyunu tasarlayan Enes isimli öğrencimiz. Eskileri yaşatmak adına çiviler ve tahtadan futbol sahası yaptı. Çocuklar ve büyüklerin oynayabileceği bir oyun. Madeni parayı top gibi kullanıp karşı tarafa gol atmaya çalışıyorsunuz” dedi.

Tahtadan traktör, el arabası gibi oyuncaklar yapan Pınarlıbelen Ortaokulu öğrencileri Büşra Guzgun ve Sultan Naz Yağcı, “Bunları yaparken büyüklerimizin bilgisine başvurduk. Özellikle dedelerimize sorular sorarak yaptık. Dedemgiller de küçüklüğünde bu oyuncaklarla oynuyorlarmış” diye konuştular.

Etkinlik alanında kurulan kil ve seramik atölyelerinde de öğrenciler hünerlerini sergiledi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30