17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP'LİLER OHAL İÇİN OTURMA EYLEMİ YAPTI
Tarih: 16/04/2018
Kaynak: DHA
CHP'LİLER OHAL İÇİN OTURMA EYLEMİ YAPTI
CHP Genel Merkezi'nce olağanüstü halin (OHAL) 7'nci kez uzatılmasının protesto edilmesi için ülke genelinde başlatılan oturma eylemi, Muğla'da da düzenlendi.

CHP Muğla İl Başkanlığı tarafından Menteşe ilçesindeki Sınırsızlık Meydanı'nda yapılan 5 dakikalık oturma eylemine yoğun katılım oldu. CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partilinin katıldığı eylemde, 'Faşizme karşı omuz omuza' ve 'OHAL'de yaşamak istemiyoruz' sloganları atıldı. Eylem öncesi açıklama yapan CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, "Ülkemizi 'tek adam rejimi'ne dönüştürme amacıyla hazırlanan ve tarihe mühürsüz seçim olarak geçen 16 Nisan referandumunun üzerinden tam 1 yıl geçti. 15 Temmuz'daki FETÖ darbe girişiminin ardından 20 Temmuz'da ilan edilen OHAL altında gidilen referandum, meşruiyeti olmayan rejim değişikliğini ülkemize dayatmıştır. Sivil darbe ortamında 'evet' demenin devletin tüm kurumlarıyla desteklendiği, 'hayır' demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşanmıştır" dedi.

Ülkenin 21 aydır OHAL'le yönetildiğini belirten Alban, "İlan edilişindeki amacından uzaklaşarak, demokrasi ve hukuk sistemine yönelik bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi, insan haklarını, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur. KHK'lar eliyle parlamento, yani halkın iradesi gasp edilmiştir. Türkiye'yi 'tek tip'e sokmak için sendikalar, meslek oda ve birlikleri ile sivil toplum kuruluşlarına yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından gruptakiler, 5 dakikalık oturma eylemi sonrası dağıldı.


Muhabir: Cavit AKGÜN
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Işçinin hakkı
21/04/2018
Maaş almıyoruz
Sayın chp millet vekilleri meclis üyeleri ve parti üyeleri birazda işçinizi düşünseniz maaşları alamıyoruz kimsenin umrunda değil açıklama yapanda yok sürekli geçmiş dönem haklardan yararlanmayalım diye imza artırıyorlar ama işçinin taseronun maaşı ödenmiyor unutmayın ki secimler yaklaşıyor
Mustafa
17/04/2018
Yazıklar olsun
Bu CHP işine geldimi demokrasi der çalışma bakanlığı taşeron işçiler için haklarından feragat imzalanmiyacak dedi bodrum belediyesi bütün işçilere zorla geçmişe dönük bütün haklarinizdan vazgececeksiniz diye zorla imza alıyor yazıklar olsun sizin demokrasi nize
hak iş
17/04/2018
hak iş :)
hak iş personel die isim koymuşlar hakla alakası yok.nasıl chp li belediye bu muğla anlamak zor.işçiyi nasıl işten çıkartırım die sözleşme yapmışlar.yazıklar olsun.chpli olmaktan utanır hale geldik.kk,nin bunları görmesi gerek artık.
muğlalı
16/04/2018
taşeron
insan haklarımı taşerondan kadroya geçenler insan değilmi.adamları sendikaya almıyorsunuz.sendikalarını işten atma baskısıyşa değiştirtiyorsunuz.baskı yokmuş geçin bunları.sma seçime az kaldı rahat olun.oy için kapıya gelmeyin artık yeter.
chpli
16/04/2018
baskı
baskıdan sözedersiniz en çok baskıyı personele yapan başknınız.emekten bahsedersiniz işçiyi sendiya almayan,sendika değiştirmesi için baskı yapan başkanınız.deve kuşu gibi kafanızı toprğara gömmektrn bazgeçin.chp de de demokrasi filan yok baskı bar.bu baskı bitecek asla oy alamaz gürün muğladan.sonra milletin içine nasış girecek merak ediyorum.
cacık
16/04/2018
SDASDAS
ohal için oturma eylemi yapacaklarına,personellerini sendikaya alsın başkanları.saçma sapan işlerle uğraşacağına.oy moy yok seçimlere az kaldı

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30