17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK KAMPANYA
Tarih: 16/04/2018
Kaynak: Kent Haber
ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK KAMPANYA
Bodrum Anadolu Lisesi öğrencilerinin yürüttükleri proje ile Erzurum’daki bir köy okuluna kıyafet, kitap, kırtasiye ve oyuncaklar gönderiyor.

Bodrum Anadolu Lisesi 11’inci sınıf öğrencileri, doğuda ihtiyaç sahibi bir köy okuluna yardım etmek için kolları sıvadı. Okulu seçebilmek için Türkiye’nin farklı bölgelerinde öğretmenlik yapmış felsefe öğretmeni Filiz Ahi’den yardım istediler. Filiz Ahi de yıllar önce Erzurum Pasinler Büyükdere Köyü Ortaokulu müdürü ve aynı zamanda eski öğrencisi Serkan Acar ile irtibata geçti. Böylece okul öğrencilerince toplanan yardımların, o okula gönderilmesine karar verildi. Bodrum Anadolu Lisesi öğrencileri de Erzurum’a yollayacakları paketlerin üzerlerine de paketin ulaşacağı öğrencinin ismini yazdı.

Projenin başlamasına vesile olan öğrencilerden Mine Kök, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Biz bir yardım projesi başlatmayı düşünüyorduk. Bu yardımları Doğudaki bir okula gönderebileceğimizi düşündük. Aklımıza hemen Filiz hocamız geldi, çünkü onun Doğu’da öğretmenlik yaptığını biliyorduk. Filiz hocamızın eski öğrencisi Erzurum Pasinler’deki okulda müdürlük yapıyormuş, Filiz hocamız da onunla iletişime geçti. Biz de okul idaresinden onay alıp ilkokul, ortaokul ve anaokulu olarak hizmet veren Büyükdere Köyü Ortaokulu için yardımları hazırladık. Oradaki öğrencilere özel, üzerilerine onların isimlerini yazarak paketler oluşturduk. Kıyafet, kırtasiye malzemeleri, oyuncak, zeka geliştirici oyunlar gibi topladığımız malzemeleri bugün paketleyip oraya yolluyoruz. Bu konuda bize yardımcı olan öğretmenlerimiz, müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Okulumuza bu konuda çok duyarlılık gösterdi. Bütün sınıflardan kitap, kalem, kıyafetleri fazlasıyla verdiler. Fazla gelen kıyafetleri de Bodrum’daki kimsesiz ve yalnız yaşayan yaşlılarımızı ziyaret ederek kendilerine vereceğiz.”

Yardımların gönderileceği okulu belirleyen Felsefe Öğretmeni Filiz Ahi de öğrencilerin böyle bir proje ile gelmelerinin kendisini çok mutlu ettiğini ifade ederek, şu sözlere yer verdi:

“Türkiye’nin pek çok bölgesinde görev yapan bir öğretmen olarak tüm çocuklarımla aynı duyguyu paylaştığımı görüyorum. Her nerede olurlarsa olsunlar, birbirleri ile iyi bir iletişim ve empati içinde olduklarını düşünüyorum. Bu amaçla daha önce Erzurum’da görev yaptığım okula göndermeye karar verdik. O okulda eski öğrencim Serkan Acar şu anda okulum müdürü. Onunla iletişimim hiç kopmamıştı. Oraya yardımları göndermeye karar verdik. Bu amaçla çocuklar çalışmalarını sürdürdüler. Çok emek verdiler, çok uğraştılar. Böyle bir projede olmaktan çok mutlular. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrenciler tarafından kolilere yerleştirilen paketler, otobüsle Erzurum’a gönderilecek.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30