17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DÜNYA SANAT GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
Tarih: 15/04/2018
Kaynak: Kent Haber
DÜNYA SANAT GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi’nce 15 Nisan Dünya Sanat Günü kapsamında bir kutlama etkinliği gerçekleştirildi.

Bodrum Belediye Meydanı’dan “Sanat Sokakta” sloganıyla organize edilen programda müzik, dans, edebiyat, resim, fotoğraf gibi çeşitli dallardaki çalışmalar, belediye meydanından geçen vatandaşların beğenisine sunuldu. Meydanda toplanan vatandaşlar da çalan müziklere eşlik etti.

Etkinlik hakkında Kent Haber’e bilgiler veren Kültür Sanat Meclisi’nden Rezzan Şebin, şunları söyledi;

“Bugün 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nü kutlamak için çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Daha önceki yıllarda da yaptık ama biraz cılız geçmişti. Bu sene daha da geliştirdik. Sanatın farklı disiplinlerinden oluşan çalışma gruplarımız, şiiriyle, müziğiyle, resmiyle, dansıyla yer alıyorlar. Gösteriler olacak, sunumlar olacak.”

Etkinliklerde yer alan Bodrum Şehir Tiyatrosu Genel Yönetmeni tiyatro sanatçısı Hüseyin Akşen de “Sanatla var olmak istiyoruz. Bodrum’u sanat kenti yapmak çok önemli. Bu artık bizim misyonumuz. Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi dolu dolu şeyler yapacak. Kurumsal bir kimliğimiz de oldu, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu kuruldu ve güzel oyunlar oynamaya başladı. Bundan sonra tüm sanat dallarında Bodrum Belediyesi ve Bodrum halkı ile el ele pek çok sanat etkinlikleri yapacağız” diye konuştu.

Tiyatro ve sinema oyuncusu Mihriban Er’in sunuculuğunu yaptığı program, Şef Nadi Atasoy’un keman dinletisi ile başladı. Etkinlik daha sonra okunan şiirler, çalınan müziklerle devam etti. Ekinlikte ayrıca İranlı Tenör Ramin Ferhangniya da bir performans sergiledi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30