17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DAYANIŞMA KAHVALTISINDA BULUŞTULAR
Tarih: 15/04/2018
Kaynak: Kent Haber
DAYANIŞMA KAHVALTISINDA BULUŞTULAR
Cumhuriyet Halk Evleri, “Geleneksel Dayanışma Kahvaltısı”nı bu yıl Konacık Mahallesi’ndeki yeni binasında gerçekleştirdi.

Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde Bodrum Belediyesince 2014 yılında açılan ve zarar ettiği için kapatılan Pedasa Kafe, belediye tarafından Cumhuriyet Halk Evleri’ne verildi. Dernek bu yılki dayanışma kahvaltısını yeni binada yaptı. Kahvaltıya, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu’nun da aralarında olduğu çok sayıda kişi katıldı.

Etkinlikte aileleri ile birlikte kahvaltılarını yapan Cumhuriyet Halk Evleri öğrencileri, İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını ezbere okudu.

Dernek başkanı Mehmet Ömer Girgin, büyük bir aile olmak için 4 sene önce yola çıktıklarını belirterek şunlar dile getirdi:

“Kabuğumuza sığmaz olduk. Cevat Şakir Mahallesi’ndeydik, Konacık Mahallesi’ne de geldik. Burada 5 odalı bir binamız oldu. Şu anda hazırlık aşaması sürüyor. Biraz fazla şımardık, kolejlerle yarış yapmaya başladık. Çocuklarımıza çok güzel bir ortam hazırlıyoruz. Önümüzdeki dönem faaliyetlerimize devam edeceğiz. Biz kahvaltıyı alışkanlık haline getirdik. Özellikle 23 Nisan haftasına denk getiriyoruz. Çünkü 23 Nisan 1920’de kurulan Büyük Millet Meclisi, yani halkın kendi kendini yöneteceği bir meclis oluştuğu için bize bayram ilan edildi. Atatürk ve meclis bu bayramı Dünya çocuklarına armağan etti. Biz de bu bayramın tüm halkın kutlaması gereken bir bayram olduğu için bu kahvaltıyı düzenliyoruz. Bunu sürekli yapacağız, bu bayram hepimizin, güleceğiz, oynayacağız. İyi ki bugünleri bize bırakmışlar.”

Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu da “Böyle bir binayı derneğimize kazandırdığı için Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon’a teşekkür ediyoruz. Gençlerimiz, çocuklarımız çok güzel eğitim alarak ilerliyorlar. Bu ortamı sağlayan dernek yönetimine tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30