17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BÜYÜK FİNALE KALABİLMEK İÇİN DESTEK BEKLİYORLAR
Tarih: 13/04/2018
Kaynak: Kent Haber
BÜYÜK FİNALE KALABİLMEK İÇİN DESTEK BEKLİYORLAR
Bodrum’da 4 lise öğrencisi, kurdukları “Order Sixty-Six” isimli grupla Fizy 21. Liseler arası Müzik Yarışması’na katıldı. Gençler, yarışmada büyük finale kalabilmek için Bodrumluların kendilerine oy vermelerini istiyor.

Geçtiğimiz yıl Coldplay isimli dünyaca ünlü müzik grubunun “Don’t Panic’ isimli şarkısıyla yarışmaya katılan Bodrum Anadolu Lisesi’nden Henry Hawker ve Akın Efe ile Bodrum Uğur Lisesi’nden Altuğ Poyraz ve Doğaç Damar, bu yıl Metallica’nın “Hardwired” isimli şarkısını seslendiriyor.

6-7 Nisan'daki İzmir elemelerine katılan gençler, 28 Nisan tarihinde İstanbul’da yapılacak büyük finale kalabilmek için Bodrumlulardan oy desteği bekliyor. Grubun solo gitaristi Özel Bodrum Uğur Anadolu Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi Altuğ Poyraz, Kent Haber’e yaptığı açıklamada oylamanın nasıl yapılabileceğinden bahsederek şunları söyledi:

“Fizy Liseler arası Müzik Yarışması’nın İzmir elemelerine katıldık. Oylama genel olarak internetten yapılıyor. Belli bir oyun üzerine çıkabilen ancak finale gidebiliyor. Yıllardır yapılan bir organizasyon. Bize oy verebilmek için telefonunuzda Fizy uygulamasını indiriyorsunuz. Eğer operatörünüz Turkcell ise herhangi bir kayıt yaptırmanız gerekmiyor. Diğer operatörlerde ise uygulamanın aşağısındaki kaydol bölümünden kaydınızı yaptırıyorsunuz. Elektronik posta adresinize gelen maili onayladıktan sonra ana sayfadaki Liseler arası Müzik Yarışmasına geliyorsunuz. Burada oy ver kısmından Bodrum Uğur’u oylamaları gerekiyor. Masaüstü bilgisayarlarda da Fizy’nin internet sitesine girip kayıt olarak bizim için oy verebilirler. Bizi destekleyen herkese teşekkür ederiz.”

Yarışmada ABD’li Rock Müzik Grubu Metallica’nın “Hardwired” isimli şarkısını söylediklerini anlatan Poyraz, “Bu şarkı müzik tarzımıza geçen seneki şarkıya göre daha çok uyduğunu düşünüyoruz. Bizim sevdiğimiz bir tarz. Bir de daha zor bir şarkı. Biz kendi sınırlarımızı zorlamak istedik. Ne yapabileceğimizi görmek istedik. Bu yüzden bu şarkıyı seçtik.” diye konuştu.

Grup üyelerinden Doğaç Damar da “Biz de bir Bodrumlu olarak en büyük desteği Bodrumlulardan bekliyoruz. Onların oyları bizim için çok değerli” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30