17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ÖĞRENCİLERE GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ
Tarih: 12/04/2018
Kaynak: Kent Haber
ÖĞRENCİLERE GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ
Bodrum İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde okullarda Gıda Güvenliği eğitimleri veriliyor.

İlk olarak Mumcular Sitare Özkan Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerine verilen eğitime Bodrum İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fahrettin Doğan da katılarak öğrencileri bilgilendirdi.

Eğitim başlangıcında bir konuşma yapan Doğan "Özellikle okullardaki kantin ve yemekhane denetimlerine çok önem veriyoruz. Çocuklarımızın sağlığı bizim için her şeyden önemlidir. Gazlı içecekler, cips, kalorisi yüksek çikolatalar, şekerlemelerin tüketilmemesi konusunda öğrencilere bilgi vereceğiz. Özelikle tükettiğimiz ürünlerin üzerindeki etiket bilgilerine ve son kullanma tarihlerine dikkat etmeliyiz. En iyi denetçi bilinçli bir tüketicidir. Öğrencilerinde alış veriş yaparken, sakıncalı gıdaları gördüğünde 174 gıda hattını arayabilir” dedi.

Daha sonra Gıda Mühendisi Neslihan Yuva tarafından 200 öğrenciye Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2018-2022 Stratejik Planı doğrultusunda Gıda Güvenilirliği eğitimi verildi. Ayrıca öğrencilere yöremizde yetişen yenilebilir otlar hakkında da Tekniker Zeliha Çetinkaya tarafında bilgiler verildi.

Okul Müdürü Yalçın Çakmak verilen eğitimden dolayı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevlilerine teşekkür etti.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30