17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM İLK KEZ BİR 'MUN' KONFERANSINA EVSAHİPLİĞİ YAPACAK
Tarih: 12/04/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM İLK KEZ BİR 'MUN' KONFERANSINA EVSAHİPLİĞİ YAPACAK
Bodrum, üniversiteler, eğitim kuruluşları ve dünyanın pek çok akademik otoritesi tarafından öğrenciler için en prestijli akademik aktivite olarak kabul edilen MUN konferanslarından birine ilk defa evsahipliği yapacak.

Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı konferanslardan olan MUN (Model United Nations) toplantısında TED Bodrum Koleji lise öğrencileri, diğer illerden ve yurtdışından gelen 16 okul, toplamda 220 delegeyi okullarında ağırlayacak.

TED Bodrum Koleji, Birleşmiş Milletler Kulübü (TBMUN) 13-14 Nisan 2018 tarihleri arasında, Birleşmiş Milletler (UN) Ajandasında yer alan uluslararası bir sorunu çözümleyebilmek amacıyla, Bodrum ve Muğla’da ilk kez gerçekleştirilecek olan bir konferans düzenlemeye hazırlanıyor.

TED Bodrum Koleji Konferans Salonu'nda Emekli Büyükelçi Kadir Hidayet Eriş’in açılış konuşmasıyla başlayacak ve iki gün sürecek olan Model Birleşmiş Milletler Konferansı'nda her öğrenci kendisine önceden verilen bir ülkeyi temsil edecek. Öğrenciler, oturumlar sırasında gerçek birer Birleşmiş Milletler delegesi gibi hareket edecek. Oturumların sonunda her komite, ele aldığı konuyla ilgili bir çözüm önergesi hazırlayacak.

Ana dil İngilizce olan ve tipik bir Birleşmiş Milletler Konferansı şeklinde geçen MUN Konferanslarında öğrenciler sonuç bildirgelerini tavsiye niteliğinde Birleşmiş Milletlere (BM) gönderecekler.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30