17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM’DAN 2 OKUL MERKEZİ SİSTEMLE ÖĞRENCİ ALACAK
Tarih: 11/04/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM’DAN 2 OKUL MERKEZİ SİSTEMLE ÖĞRENCİ ALACAK
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Yapılacak 2018 Yılı Merkezî Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu” yayınlandı. Yayınlanan kılavuza göre sınavla öğrenci alan liseler belli oldu. Bodrum Anadolu Lisesi ile Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi nitelikli okul olarak merkezi sistemle öğrenci alacak.

TEOG sınavının kaldırılmasının ardından yerine getirilen yeni sistem, liselere geçiş sınavı yani LGS'de başvuru tarihi ve kılavuz belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin sınavla girebileceği nitelikli liseleri de yayınladı. Bodrum’dan, Bodrum Anadolu Lisesi ile Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin nitelikli okul olarak merkezi sistemle öğrenci alacağı bildirildi. Buna göre Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi 60, Bodrum Anadolu Lisesi ise 120 öğrenciyi sınavla alacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, Bodrum Anadolu Lisesi’nin listeye girmesi için talepte bulunduklarını belirterek şunları söyledi;

“Her bölgeden bazı okullar seçildi. Biz de Bodrum’dan Anadolu Lisesi’ni talep ettik. Bodrum’dan da 2 okul seçildi. Bodrum Anadolu Lisesi TEOG puanı ortalaması Milas, Yatağan ve Muğla’daki okullara nazaran daha düşük olmasına rağmen seçildi. Bu Bodrum için iyi bir haber.”
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30