17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ŞİFA KAYNAĞI KOMBUCHA ÇAYI...
Tarih: 10/04/2018
Kaynak: Kent Haber
ŞİFA KAYNAĞI KOMBUCHA ÇAYI...
Yaşamlarını Bodrum'da sürdüren girişimci 2 kadın, kökenleri binlerce yıl öncesine giden Çin kaynaklı şifalı "Kombucha" çayını "Nana" markası altında üreterek, doğal beslenmeye özen gösterenlere sağlıklı bir içecek alternatifi sunuyor.

İç mimar, yoga hocası ve sporcu Selin Koç ile Tarih ve kostüm tasarımcısı, sporcu ve aynı zamanda bir anne olan Berra Terzioğlu Tolan, uzun yıllarını yurtdışında geçirmiş iki iş kadını. Uzun zamandan beri de Bodrum'da yaşayan 2 arkadaş, kendilerinin de eskiden beri kullandıkları Kombucha çayını daha geniş kitlelere ulaştırmak adına kolları sıvamış.

Tarihi binlerce yıllık bir geçmişe sahip ve uzak doğuda "yaşam iksiri" olarak da bilinen Kombucha çayı, Çin kaynaklı bir içecek. M.S. 414 yılında Dr. Kombu bu şifalı içeceği Japonya imparatoru için Çin’den getirmiş. Samuraylar enerji verdiği için bu içeceği mataralarında taşırmış. Kombucha, Asya'dan İpek Yolu ile Rusya'ya ordan da tüm Avrupa'ya, ardından da son 15 yıldır Amerika'ya ulaşmış ve batı toplumlarında çok tüketilen bir içecek.

Siyah veya yeşil çayın Scoby (seymbiotic culture of bacteria and yeast) denen ana mantarla fermante edilmesi sonucunda ortaya çıkan hafif asitli probiotic canlı bir içecek olan çayın içerisinde; bol miktarda yararlı baktari (probiotic), çeşitli yararlı enzimler, B ve C vitaminleri, glukronik asit, laktik asit, glükan asit, ve mineraller bulunuyor.

Çocukların da güvenle tüketebileceği son derece sağlıklı bir içecek olan Kombucha çayı, şekerli soda veya meyve suları yerine geçecek ferahlatıcı, gazlı bir soğuk çay alternatifi olarak daha şimdiden "Nana" markasıyla, Savra, Gravilya, Happy juice bar, Bodrum Yoga Center ve özel yoga studyolarında satışa sunulmuş durumda.

Nana Kombucha çayı hakkında daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek isteyenler “nanakombucha” İnstagram ve facebook sayfalarını takip edebilirler.

Kent Haber'e bu sağlıklı içecek ve yarattıkları marka hakkında bilgiler veren Selin Koç ve Berra Terzioğlu Tolan, kadınların sinerjisine inanarak başladıkları proje ile bu sağlıklı içeceği Bodrum'dan tüm Türkiye'ye yayma hedefinde olduklarını söylediler. İşte Bodrum'un 2 iş kadınının "Nana" markasıyla satışa sundukları Kombucha çayının faydaları ve girişimleri hakkında söylediklerini aşağıda video linkinden de izleyebilirsiniz;

https://youtu.be/hg6FNN56VYE

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30