17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KARNINDA DERİN YARA İLE SAHİLE VURDU!
Tarih: 10/04/2018
Kaynak: Kent Haber
KARNINDA DERİN YARA İLE SAHİLE VURDU!
Bodrum’da 2 metre uzunluğunda ölü bir yunus karaya vurdu. Karnında büyük bir yaranın olduğu görülen yunus, zabıta ekiplerince sahilden kaldırıldı.

Sabah saatlerinde Akyarlar Mahallesi sahilinden geçen vatandaşlar, deniz üzerine büyük bir yunusun hareketsiz şekilde yüzdüğünü gördüler. Bir süre vatandaşlar balığı iple kıyıya çekti. Karnında büyük bir yara olan yunusun öldüğü anlaşıldı.

Haber verilmesiyle sahile gelen Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, karnından kesici aletle kesilmiş yunus hakkında tutanak tutup, durumu Sahil Güvenlik'e bildirdikten sonra, yunusu incelenmek üzere Bodrum Belediyesi Turgutreis Temizlik İşleri Şefliğine götürdü.

Ölü yunusu bulan amatör balıkçılardan Halim Demir, "Balık tutarken, dalgaların kıyıya getirdiği yunusu fark ettik. Hemen yanına gidip, kıyıya çektiğimizde, karnının yarılmış olduğunu gördük. Bağırsakları dışarı çıkmıştı. Tam bir vahşetti. Trolle teknelerin ağlarına takıldığı için karnı yarılmış sonra da denize atılmış. Daha önceleri de buna benzer vakalara şahit olduk. Umarım, resmi kurumlar, gerekli çalışmayı başlatır ve sorumlular hak ettiği cezayı alır" dedi.

Yunusu ilk gören vatandaşlardan biri olan Abdullah Özyılmaz da hayvanın dalgalarla karaya sürüklendiğini belirterek şunları dile getirdi:

“Balık karaya yaklaşınca iple kıyıya çektik. Karnında büyük bir yara vardı. Ne yarası olduğu, nasıl olduğu henüz belli değil. Yetkililer inceleyip tespit ederler” dedi.

Ölü yunusun yapılacak incelemenin ardından belirlenen bir yere gömüleceği bildirildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30