17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DAVA DEVAM EDERKEN SÜREN İNŞAATLARA TEPKİ VAR!..
Tarih: 09/04/2018
Kaynak: Kent Haber
DAVA DEVAM EDERKEN SÜREN İNŞAATLARA TEPKİ VAR!..
Gündoğan Çetili Burnu’nda henüz inşaat ruhsatı alınmadan başlanan ve dinamit kullanılan hafriyat çalışmalarında denizin doldurulması nedeniyle Bodrum kamuoyunun gündemine gelen BESA İnşaat, hazinenin aleyhlerine açtığı dava sürmesine rağmen, şimdi de davalı dolgu alanına inşaat yapıldığı iddiasıyla gündemde.

Gündoğanlı vatandaşların, çevrecilerin ve Sivil Toplum Kuruluşlarının sürecin başından bu yana tepki gösterdikleri ve dava açtıkları proje ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Proje kapsamında çevreci vatandaşların denizin 32 dönüm alan kazanılacak şekilde hafriyat ile doldurulmasına, kıyı kenar çizgisinin değiştirilmesine ve bölgedeki eko sistemin tahribatının önlenmesine yönelik açtıkları davalar ve en son da sürece Maliye Bakanlığı Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü’nün açtığı dava ile katılmasına rağmen, bölgede tartışmalı alanlardaki inşaatlar devam ediyor. Şantiyede şu günlerde kıyıda yapılan inşaatların davalı alanlarda olduğu iddia ediliyor.

Gündoğan Peynir Çiçeği Gönüllüleri Derneği'nin sosyal medya sayfasında yayınlanan ve 06 Nisan 2018 tarihinde çekildiği belirtilen ve "Kıyıya dolgu, dolguya yol, dolgu üzerine denize sıfır beton binalar. Yetkililer neredesiniz? 3 maymunu oynamaktan vazgeçin görevinizi yapın. Bu kanunsuzluga kim dur diyecek?" ifadeleriyle paylaşılan fotoğraflarda bölgede yaşanan durum açıkça gözler önüne serilirken, BESA İnşaat'ın sahibi Salih Bezci'nin oğlu Efe Bezci'nin geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yayınladığı bir fotoğrafta yine sosyal medyada tartışma konusu oldu. Efe Bezci'nin, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile birlikte bir restoranda çekilmiş fotoğrafını, "Bodrum, Keyif" etiketi ile paylaşması, bazı Bodrumluların tepkisini aldı. Başından beri tartışmalı bir projenin sahibi ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un aynı masada olmasını eleştiren sosyal medya kullanıcılarının paylaşımlarında ağır ifadeler kullandıkları dikkat çekti.

Öte yandan bölgede çekilen son fotoğraflarda kaba inşaatı bitmiş yapıların Çetili Burnu'nda büyük bir yoğunluk oluşturdukları ve şirket yetkililerinin projenin başında basına verdikleri beyanatlarda vurguladıkları çevreye saygılı yapılaşmadan oldukça uzak bir projenin hayata geçirildiği açıkça görünüyor. Proje kapsamında deniz kenarında bir otel, diğer alanlarda ise rezidans bölümleri bulunuyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
mustafa dogru
10/04/2018
bodrumun fotgrafı
bu fotograf aslında tam da bodrumun fotografıdır.bir tarafda iktidar yakını sermaye bir tarafda yerel iktidar ve iş takipçileri bodrumun parsel parsel kimler tarafından satıldıgının ve kirli ilişkilerin fotgrafıdır ... yazık olan bodruma oluyor...

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30