17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ALP KIRŞAN, BODRUM'DA GEZİLER İÇİN MİNİ TUGBOAT ÜRETTİRİYOR
Tarih: 09/04/2018
Kaynak: DHA
ALP KIRŞAN, BODRUM'DA GEZİLER İÇİN MİNİ TUGBOAT ÜRETTİRİYOR
Balıkesir’de, 40 yıldır tekne imalatı yapan Özcan Acar (60), oyuncu ve sunucu Alp Kırşan'ın siparişi üzerine Türkiye'de ilk defa mini tugboat (römorkör) üretmeye başladı.

Burhaniye ilçesinde, deniz tutkusu nedeniyle Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ndeki eğitimini yarıda bırakarak tekne atölyesi açan ve 40 yıldır tekne imalatı yapan evli ve 2 çocuk babası Özcan Acar, deniz araçlarının manevralarını kolaylaştırmak veya sağlamak üzere itme ve çekme işlerinde kullanılan tugboat'ları, gezi amacıyla kullanılmak üzere küçük boyutlarda üretmeye başladı.

BODRUM'DA GEZİLER ‘TUGBOAT’ İLE YAPILACAK

Görenlerin dikkatini çeken tugboat'lara talebin arttığını söyleyen Özcan Acar, deneme sürüşlerini gerçekleştirdiği römorkörler için toplu sipariş almaya başladığını belirterek, "Tugboat'lar şekil ve renkleri itibarıyla görsel bir güzellik sunuyor. 100 adet tekneyi Bodrum'a göndermeye hazırlanıyorum. Tugboat'ları, 3.5, 4 ve 5 metre boylarında imal ettim" dedi.

ALP KIRŞAN İÇİN ÜRETİYOR

Oyuncu ve sunucu Alp Kırşan'ın siparişi üzerine mini tugboat'ların üretimini yaptığını ifade eden Acar, "Bodrum'a ilk partiyi göndermek üzereyiz. Biz bunları yeni üretmeye başladık. Ama 40 yıllık teknecilik hayatımızda ilk defa bu kadar keyifli ürün yapmaya başladım. Talep üzerine bundan yüzlerce yapmayı planlıyoruz. Motor hariç 15 bin liraya tugboat'ları satışa sunuyoruz. Tüm tüm su sporları merkezleri, göl kıyılarında yerleşim yerlerinden büyük talep var. Küçük beygir güçlü motorlarla kullanılmak üzere dizayn ediyoruz. İsteğe göre rengârenk, istenilen renkte, istediğimiz donamında yapma şansımız var" diye konuştu.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30