17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ESERLERİNDE HIZLI KENTLEŞME KAYGISINA VURGU YAPIYOR
Tarih: 09/04/2018
Kaynak: Kent Haber
ESERLERİNDE HIZLI KENTLEŞME KAYGISINA VURGU YAPIYOR
Ressam Emel Yıldız'ın Bodrum’un denizi ve teknelerini resmettiği eserlerinden oluşan sergisi Midtown’da açıldı.

İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Dr. Taylan Yıldız'ın, yaşamını Bodrum'da sürdüren annesi Ressam Emel Yıldız'ın Bodrum’un hızla kentleşmeye doğru yol alıp orjinal dokusunu kaybediyor olmasına bir başkaldırı niteliği taşıyan eserlerinden oluşan sergisi, düzenlenen kokteylle açıldı. Açılışa Emel Yıldız’ın oğlu Dr. Taylan Yıldız, İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, İYİ Parti Bodrum Kurucu İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz ile sanatseverler katıldı.

Katılımcılar sergideki eserleri yakından inceledi.

Sergisi hakkında basın mensuplarına bilgiler veren Ressam Emel Yıldız, Bodrum’a 2 yıl önce yerleştiğini ifade ederek “Bodrum’un ambiyansı, gökyüzü ve denizin maviliğini teknelerle buluşturmak istedim. Onun için daha çok mavi tonları çalıştım. Bodrum’u ve tekneleri çok seviyorum” dedi.

Yaşamak için neden Bodrum’u tercih ettiğinden de söz eden Yıldız, ilçenin hızla kentleşmesinden duyduğu endişeyi de dile getirerek sözlerine şöyle devam etti:

“Bodrum çok özel bir yer. Butik bir kent, yani butik İstanbul. Her şeyin birarada bulunduğu yer. Doğal güzelliğini henüz kaybetmemiş ama hızla kentleşmeye gider gibi bir izlenim alıyorum ve bundan üzüntü duyuyorum. Umarım SİT alanı olan yerler imar planlarına girmez ve kentleşme olmaz. Bodrum bu güzel dokusunu korumalı” dedi.

Yıldız bundan sonra yapacağı eserlerinde yine deniz, tekne ve doğayı ele alacağını söyledi.

Sergi, 30 Nisan tarihine kadar açık kalacak.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30