17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
YİNE AYNI MANZARA!..
Tarih: 09/04/2018
Kaynak: Kent Haber
YİNE AYNI MANZARA!..
Bodrum’un katı atık vahşi depolama alanında çıkan yangın, itfaiye ekiplerince hala söndürülmeye çalışılıyor. İlçede her çöplük yangını sonrası ortaya çıkan tablo bir kez daha yaşanırken, Bodrum güne çöplükten çıkan duman ve kokuyla uyandı.

Bodrum çöplük alanında dün saat 13.00 sıralarında metan gazı patlaması nedeniyle başlayan yangın, rüzgarın etkisi ile kısa sürede büyüdü. Alevlere, Muğla Büyükşehir ve Bodrum itfaiye ekipleri, toplam 8 itfaiye aracı, 3 dozer ile müdahale etti. Dünden bu yana yangını söndürebilmek için ekipler yoğun çaba sarf ediyor. Bodrum Orman İşletme Şefliğine bağlı bir arazözün de destek verdiği yangının söndürülebilmesi için çalışmalar sürüyor.

İlçe üzerine her çöplük yangını sonrası çöken yoğun duman, bu yangında sonrasında da aynı tablonun yaşanmasına neden oldu. Rüzgarın az olması nedeniyle dağılmayan dumanlar Bodrum halkına pazar gününden beri zehir solutuyor. Dumandan özellikle astım, KOAH gibi solunum yolları hastası vatandaşlar olumsuz şekilde etkileniyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30