17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BUCASPOR TARAFTARI BODRUM'DA TERÖR ESTİRDİ!..
Tarih: 08/04/2018
Kaynak: Kent Haber
BUCASPOR TARAFTARI BODRUM'DA TERÖR ESTİRDİ!..
Bodrum Şehir Stadı’nda oynanan Bodrumspor – Bucaspor maçına giremedikleri gerekçesi ile olay çıkartan Bucasporlu kalabalık taraftar grubu, Bodrum’u savaş alanına çevirdi. İlk olarak bölgedeki esnafa saldıran holiganlar, daha sonra polisi taşladılar. Jandarmanın da polis ekiplerine takviye için geldiği olaylarda çok sayıda kişi yaralandı, kimi holiganlar gözaltına alındı.

TFF 2'nci Lig Kırmızı Grup’ta Bodrum Belediyesi Bodrumspor ile Bucaspor oynanan ve Bodrum ekibinin 6-2 kazandığı maçta misafir takıma 232 kişilik yer ayrıldı. İzmir’den otobüsler ve kendi araçlarıyla gelen yaklaşık 500 Bucasporlu taraftarlardan bileti olmayanlar da stada girmek istedi. Stada alınmayan taraftarlar, dışarıdan saha içerisine taş attılar.

Daha sonra sanayi sitesi içerisindeki bir kıraathaneye giden taraftarların bir kısmı, kıraathanedeki vatandaşlara, sanayi esnafına ve işyerlerine saldırdı. Polis ekipleri olayları yatıştırabilmek için uzun süre çaba sarf etti. Ekipler, saldırganları stad çevresinden uzaklaştırdı.

Lise Kavşağı’nda toplanan Bucasporlular, burada yoldan geçen araçlara tekmeler atıp, bir süre sonra yolu trafiğe kapattılar. Polis ekipleri olayların büyümemesi için müdahale edince holiganlar bu sefer polise taş yağdırdı. Polis bir süre sonra stada giremeyen tarafları otobüslerine bindirdi.

Maçta ikinci yarının başlamasıyla birlikte stad içerisindeki Bucasporlu taraftarlar ile sanayi esnafı arasında tansiyon yükseldi. Tribündeki koltukları kırarak stad dışındaki esnafa fırlatan Bucasporlu taraftarlar, daha sonra stad dışına çıkarak esnafla kavga etmek istedi. Burada araya giren polis, olayları yatıştırmaya çalıştı. Daha sonra jandarma ekipleri de takviye için stad çevresine geldi. Taşların, sopaların ve şişelerin havada uçuştuğu olaylar, bir süre sonra ekiplerce kontrol altına alınıp Bucasporlular, ilçeden yollandı.

Olaylarda çok sayıda kişi yaralanırken, kimi taraftarlar gözaltına alındı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30