17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DR. TAYLAN YILDIZ’DAN ÇARPICI DEĞERLENDİRMELER
Tarih: 07/04/2018
Kaynak: Kent Haber
DR. TAYLAN YILDIZ’DAN ÇARPICI DEĞERLENDİRMELER
İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Dr. Taylan Yıldız, Bodrum’da çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu toplulukla biraraya geldi. Yıldız, etkinlikte çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

İYİ Parti’nin Google’dan transfer ederek üst yönetiminde yer verdiği Dr. Taylan Yıldız, Bodrum’da gençlerle “Girişimcilik ve Teknoloji” konulu seminerde biraraya geldi. Üniversitelerde de kalkınma ve teknoloji, genç işsizliği, girişimcilik, siber güvenlik ve beyin göçü gibi konularda sohbetler gerçekleştiren Yıldız'ın, söyleşisine gençler ilgi gösterdi.

Seminerin başında bir konuşma yapan İYİ Parti Bodrum Kurucu İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, “İYİ Parti, Türkiye’de siyasetin çıkmaza girdiği bir ortamda hayata geçti. Bir anda umutsuzların umudu oldu. Gençlerin bu konuda hassasiyeti çok önemli. Türkiye’de 15 yılı aşkın bir süreden beri aynı lider iktidarda. Şu anda 25 yaş aralığında olan gençler kendilerini bildiklerinden beri hep aynı lider var ve bunun değiştirilemez olduğuna dair yanlış bir kanı oluştu. Gençleri apolitik kıldı. Bu sebepten dolayı siz genç arkadaşlarımızın şu anda aramızda olmaları çok önemli. Biz ve bizden sonraki nesillere çağdaş ve modern Türkiye’yi, Atatürk’ün Türkiyesini bırakmak için mücadelemiz sürecek” diye konuştu.

Türkiye'deki lise ve üniversite eğitiminin ardından yüksek lisans için Amerika'ya giden ve dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olan Stanford Üniversitesi'nde her yıl 2 öğrencinin kabul aldığı yüksek lisans programına kabul aldıktan sonra Google'de uzun yıllar üst düzey görevlerde bulunan Dr. Taylan Yıldız, Türkiye'ye geri dönerek siyasette görev alma gerekçelerini ve Türkiye'nin şuan içerisinde bulunduğu koşullar ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak şunları söyledi;

“Ben 2001 yılında ABD’ye gittim. 2009 yılına kadar oraya giden tüm arkadaşlarım Türkiye’ye geri döndüler, bir daha da ABD’ye gitmediler. 2009-2013 arası, tam da demokratikleşmenin durduğu, kişisel refahın artmamaya başladığı, baskıcı bir rejime doğru gidildiği bir döneme denk geliyor, bu dönemde Türkiye’ye dönenler bir süre sonra ABD’ye kös kös geri döndüler. 2013’ten sonra çok daha kötü bir şey oldu; artık insanlar Türkiye’ye dönmemeye başladı. 2013’ten sonra Türkiye artık dönülecek bir alternatif olamamaya başladı. Bu bizim için çok acı bir şey. Biz aslında Dünyanın ekonomik merkezindeyiz. Batının doğuya açılan yüzüyüz. Biz böyle bir ülkeyken neden ülkemizden kaçar pozisyona geldik. Biz bunu hak etmiyoruz. İsterseniz uzayda yaşayın, isterseniz sarayda yaşayın, özellikle kültürünüze bağlıysanız dönecek bir ülkenizin olmamasının gönül kırıklığını, ne parayla ne pulla ne de altınıza aldığınız lüks araçla geçiremezsiniz. Bizim kültürümüzde olup da orada olmayan o kadar çok şey var ki. İnsan orada olduğu zaman pek çok şeyden feragat etmek zorunda kalıyor. O da insanların içinde çok büyük gönül yarası. İnanın bana o kadar sıkıcı yerler ki. Bizim örflerimizin, geleneklerimizin, dinimizin bizi birarada tuttuğu çok inanılmaz bir bağ var. Bu bağ maalesef zamanla yozlaştı. Biz İYİ Parti olarak bunu geri çekmeye çalışıyoruz. Ama bizi biz yapan, burada yüz kat daha yaşanası özelliklerimiz var, bunları kaybetmemeye çalışmalıyız. Şu anda insanların başka yerlere gitmek istemesi yönetimin bozulduğuna delalet. Politikacı herkes güzel hayat yaşasın diye zemin hazırlayan insandır. Türkiye’de siyasiler ve siyaset çok yüceltiliyor. Yüceltilmesinin tek sebebi de aslında işlerin doğru gitmemesi. İşler doğru gidiyor olsa kimmiş başbakan? o bakan kimmiş? tanımayız bile ki o anlamda tanımamalıyız. Bunu ancak yurtdışından gelirseniz görebiliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra gençlere geçmişte profesyonel yaşamında edindiği tecrübeleri anlatan ve önerilerde bulunan Yıldız, Türkiye'de sanayi ve teknoloji alt yapısı ile ilgili konuştu, izleyicilerden gelen soruları da yanıtladı.

Toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30