17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BELEDİYE MECLİSİ AYLIK OLAĞAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Tarih: 06/04/2018
Kaynak: Kent Haber
BELEDİYE MECLİSİ AYLIK OLAĞAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Bodrum Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısında 17 gündem maddesi görüşüldü.

Konacık Mahallesi'nde bulunan Herodot Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantının başında bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, geçtiğimiz günlerde elim bir kazada yaşamını yitiren Başkan Yarımcısı İsmail Altındağ’ı anarak “Ailesine sabır diliyoruz. Mekanı cennet olsun. İsmail kardeşimizin yerine daha önce hepimizin tanıdığı, daha önce meclis üyeliği yapmış bir arkadaşımız geldi. Sayın Dursun Yiğit. Kendisine de hoş geldin deyip sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

Başkan Kocadon'un ardından söz alan bağımsız meclis üyelerinden Hülya Aşkın ise “Hepimiz için çok acı bir gün. Sevgili İsmail Başkanla dostluğumuz eskiye dayanır. Hem şahsım adına hem de bağımsız arkadaşlarım adına kendisine rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Kurumumuza, Bodrum halkına başsağlığı diliyorum, yeni gelen Dursun Yiğit arkadaşımıza da hoş geldiniz diyorum” dedi.

Toplantıda rahmetli İsmail Altındağ’ın oturduğu yere ise çiçekler konulduğu görüldü.

Daha sonra görüşmelerine geçilen gündem maddelerinden İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile ilgili olan maddelerden 1. ve 2. madde oyçokluğu ile, 5. madde ise oybirliği ile kabul edildi. 3. ve 4’üncü maddeler ise oybirliği ile imar komisyonuna havale edildi.

6’ıncı gündem maddesi olan Gökçebel Mahallesi, 828 ada, 4 parsel numarasında kayıtlı, 436,53 m² yüzölçümlü, arsa nitelikli taşınmazın, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununa göre satışı ile ilgili ise encümene yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

7,8,9,10,11 ve 12’inci maddelerde ise yapılacak ilk mahalli idareler seçimlerine kadar görev yapmak üzere yeni encümen üyeleri, imar komisyonu üyeleri, plan ve bütçe komisyonu üyeleri, kültür, tanıtma, ağırlama, festival, organizasyon vb. etkinlikler komisyonu üyeleri, tahsil yardım komisyonu üyeleri, içkili yer bölgelerini belirleme komisyonu üyeleri belirlendi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü ile ilgili 13 ve 14’üncü maddeler de oybirliği ile kabul edildi.

15’inci madde olan 5393 sayılı Belediye Kanununun 68. maddesine istinaden, Belediye görev ve hizmetlerinin gerektirdiği giderlerin karşılanması amacıyla, kamu ve özel bankalar ile finans kurumlarından iç borç kullanılması konusunun görüşüldüğü sırada konuşan Başkan Kocadon, “Geçtiğimiz yıl aldığımız borcun 15 milyon TL’sini kullanıp 25 milyon TL’sini kullanmamıştık. Kullandığımız 15 milyon TL’nin de 7,5’ini geri ödedik. Şimdi yıl devrolduğu için aldığımız 25 Milyon’u yeniden oylamamız gerekiyor. Zaten Bakanlar Kuruluna yollayacağız, onlar uygun görür mü görmez mi bilmiyoruz” dedi. Madde oyçokluğu ile kabul edildi.

16‘ıncı madde olan İktisadi işletme kurulması ve Belediye Başkanına bu konuda yetki verilmesi oybirliği ile kabul edilirken, Bodrum Belediyesi 2017 Yılı Faaliyet Raporu ise oyçokluğu ile kabul edildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30