17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
HÜSNİYE KAYA'NIN İLK KİTAP HEYECANI
Tarih: 06/04/2018
Kaynak: Kent Haber
HÜSNİYE KAYA'NIN İLK KİTAP HEYECANI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Parti Meclisi eski üyelerinden Hüsniye Kaya, ilk kitabı “Bulutları Aralayan O Kadın”ı okurları için imzaladı. Kaya, kitabında 2009 Yerel Seçimleri öncesi, o dönem Demokrat Partili olan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un CHP’ye geçişinin son anda nasıl iptal olduğunu da kitabında anlattığını söyledi.

Hüsniye Kaya, 2007 yılında siyasete başladığı günden bu yana verdiği mücadeleyi, siyaset sahnesi içerinde yaşananları “Bulutları Aralayan O Kadın” isimli kitabında anlattı. Kaya, Azka Otel’de düzenlediği imza gününde kitabını okurları için imzaladı. Burada Kent Haber’e konuşan Hüsniye Kaya, kitabının konusu hakkında şu bilgileri verdi:

“Benim 2007 yılında milletvekili adayı olduğum zamandan bu yana başlayan siyasi mücadelemi anlattım. Daha önce de siyasi bir mücadelem vardı ama siyasi bir etiket altında ilk defa o zaman başladı. 2007’den bugüne kadar, durmaksızın, 11 yıldır milletvekilliği adaylığım, parti meclisi üyeliğim, televizyonculuğum yani her platformda verdiğim mücadeleyi biraz tatlı, biraz sitemli, biraz düşündürücü, biraz da siyasi sırları afişe ederek anlattığım bir kitap çıkardık. Emeklerimin kelimelere sığdırılmış hali oldu ama okuyanlar için umut verici, kadınların aslında isterlerse ne kadar mücadele edebileceğini gösteren bir kitap oldu. Kitap kadınlar için mücadele açısından bir ilham kaynağı. Kadınlar 2 ayağının üzerinde durabilen mücadeleci, sağlam olmak zorundalar ki yeni nesillerimiz, donanımlı, kültür seviyesi yüksek, eğitimli nesiller olabilsin” dedi.

Kitabı ne kadar sürede hazırladığından da bahseden Kaya, konuşmasına şöyle devam etti;

“Çok hızlı bir çalışma oldu, 3 buçuk ay gibi kısa bir zamanda çıkardık. 3 buçuk ayda bir kitap çıkar mı diye edebiyat içinde olanlar eleştiri getirebilirler ama yaşanılmış bir şeyin kaleme dökülmesi çok daha kolay oluyor. Ancak geri dönüp unuttuğunuz anekdotlar varsa onlar araya alıyorsunuz. Onun dışında eliniz kalem kağıt tutuyorsa, yaşananları da siz biliyorsanız bunu kitaplaştırmak çok kolay zaten. İkinci kitap iyi olur ama sanıyorum onun için de 11 sene daha lazım” ifadelerini kullandı.

Kitabında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile ilgili bir detay olduğunu anlatan Hüsniye Kaya, Kocadon'un 2009 seçimlerinde CHP'ye geçmesinin son anda gerçekleşmediğini ifade ederek şunları söyledi;

“Ben 2008-2010 yılları arasında parti meclisi üyesiydim. O dönem sevgili başkanın CHP’ye geçmesi için bir takım diyaloglar oldu. Kendisi zaten CHP’ye uzak bir insan değil, bütün Bodrumlular bunu biliyorlar. Tam da öyle bir noktaya geldik. Kendisi dönemim genel başkanı Deniz Baykal’ı havalimanında karşıladı. Deniz Bey de ona iade-i jest yaptı. Belediyede bir ziyarete geldi. O gece bir şey konuşulacaktı ve kendisine rozet takılacaktı. Ama ne olduysa o gece bir takım iç siyasi dinamikler harekete geçip bizim hazırladığımız bu olayın hayata geçmesine engel oldular. Kimler engel oldu, nasıl oldu, o da bu kitapta var” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30