17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MECLİS 17 MADDE İLE TOPLANIYOR...
Tarih: 05/04/2018
Kaynak: Kent Haber
MECLİS 17 MADDE İLE TOPLANIYOR...
Bodrum Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısında 17 gündem maddesi görüşülecek. Cuma günü saat 14.00’te Konacık Mahallesi'nde bulunan Herodot Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Toplantıda bazı bölgelerdeki imar planları ile ilgili konular, önümüzdeki yerel seçimlere kadar görev yapacak komisyon üyelerinin seçimi, 2017 Belediye Faaliyet Raporunun görüşülmesi ve Belediye'nin banka ve finans kurumlarından borçlanması gibi önemli konular ele alınacak.

Nisan ayı olağan meclis toplantısında görüşülmek üzere Bodrum Belediyesi tarafından açıklanan gündem maddeleri şöyle;

1- Güvercinlik Mahallesinde, kıyı kenar çizgisinin deniz cephesinde kalan bir kısım alana yönelik hazırlanan, İskele Amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğine ilişkin verilecek kurum görüşümüzün görüşülmesi.

2- Yalıçiftlik Turizm Merkezi İçmeler Mevkii Koruma Amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı teklifinin görüşülmesi.

3- Eskiçeşme Mahallesi, Değirmenburnu Mevkii, 829 ada, 59 parselin kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında kalan bir kısım alana yönelik hazırlanan, Yanaşma Yeri Amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı teklifine ilişkin verilecek Kurum görüşümüzün görüşülmesi.

4- Torba Mahallesi, Torba Koruma Amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama Revizyon ve İlave İmar Planı teklifinin görüşülmesi.

5- Göltürkbükü Mahallesi'nde bulunan 189 Sokak isminin, Fikret Hakan Sokak olarak değiştirilmesi teklifinin görüşülmesi

6- Gökçebel Mahallesi, 828 ada, 4 parsel numarasında kayıtlı, 436,53 m² yüzölçümlü, arsa nitelikli taşınmazın, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununa göre satışının görüşülmesi.

7- Yapılacak ilk Mahalli İdareler seçimlerine kadar görev yapmak üzere yeni Encümen Üyelerinin belirlenmesi.

8- Yapılacak ilk Mahalli İdareler seçimlerine kadar görev yapmak üzere, yeni “İmar Komisyonu” üyelerinin belirlenmesi.

9- Yapılacak ilk Mahalli İdareler seçimlerine kadar görev yapmak üzere, yeni “Plan ve Bütçe Komisyonu” üyelerinin belirlenmesi.

10- Yapılacak ilk Mahalli İdareler seçimlerine kadar görev yapmak üzere, yeni Kültür, Tanıtma, Ağırlama, Festival, Organizasyon vb. etkinlikler Komisyonu üyelerinin belirlenmesi.

11- Yapılacak ilk Mahalli İdareler seçimlerine kadar görev yapmak üzere, yeni Tahsil Yardım Komisyonu üyelerinin belirlenmesi.

12- Yapılacak ilk Mahalli İdareler seçimlerine kadar görev yapmak üzere, İçkili Yer Bölgelerini Belirleme Komisyonu üyelerinin belirlenmesi.

13- Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin, 11/1. bendine istinaden düzenlenen (III) sayılı Dolu Kadro Derece Değişikliği Cetvelinde yer alan, derece değişikliklerinin görüşülmesi.

14- Belediyemiz tarafından gerçekleştirilecek olan ve süreklilik arz eden “Bodrum Belediyesi Sınırları İçerisinde Muhtelif İnşaat İşleri Yapım” işinin süresi, ilk mahalli idareler genel seçimlerini izleyen altıncı ayın sonunu geçmemek üzere, ihale yoluyla üçüncü şahıslara gördürülebilmesi için gelecek yıllara yaygın yüklenmeler izninin verilmesinin görüşülmesi.

15- 5393 sayılı Belediye Kanununun 68. maddesine istinaden, Belediyemiz görev ve hizmetlerinin gerektirdiği giderlerin karşılanması amacıyla, kamu ve özel bankalar ile finans kurumlarından iç borç kullanılması konusunun görüşülmesi.

16- İktisadi işletme kurulması ve Belediye Başkanına bu konuda yetki verilmesinin görüşülmesi.

17- Bodrum Belediyesi 2017 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30