17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM YAPIMI EN BÜYÜK YELKENLİ GULET SUYA İNDİ
Tarih: 05/04/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM YAPIMI EN BÜYÜK YELKENLİ GULET SUYA İNDİ
Bodrum yapımı süper bir yelkenli yat daha denize indirildi.

Neta Marine tersanesinde Salmakis Yatçılık filosuna eklenmek üzere yapılan 55 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde, 6 kabin, 3 güverteye sahip, 3 direkli ve 740 m2 yelken donanımına sahip süper yelkenli M/S MEIRA Süper yatı Bodrum’da şuana kadar yapılan en büyük yelkenli gulet olma özelliği taşıyor.

Neta Marine ve Salmakis Yatçılık yetkilileri bu özelliğiyle, çok fazla tanınmayan Bodrum guletlerinin Dünya çapında ismini duyurmayı hedeflediklerini açıkladılar. Yetkililer uluslararası pazarda ahşap guletlerin çok fazla tanınmaması ve saç teknelerin daha çok ilgi görmesinden dolayı teknenin özellikle saç olarak imal edildiğini dile getirdiler.

Evan K. Marshall tarafından dizayn edilmiş Malta bayraklı süper yat, oldukça geniş ve rahat yaşam alanları sağlamakta ve aynı zamanda bünyesinde son teknolojik özellikleri barındırarak konuklara mavi sular üzerinde konforlu ve ayrıcalıklı bir tatil imkanı sunacak. Teknenin mobilyaları Neta Marin tersanelerinde, kendi imalatçıları tarafından özel olarak üretilmiş, mermer, deri, alüminyum kombinasyonu ile tasarlanmış. Teknenin 2. kat güvertesinde 205 m2 alan bulunmakta olup, burada ayrı bir yemek masası, tv, oturma bölümü bulunuyor. Tekne, en üst kat fly bridge bölümünde ise 105 m2 açık alanda 8 ton su kapasiteli büyük bir jakuzi ve güneşlenme alanlarına sahip. Teknede ayrıca bir sauna ve bir masaj odası da bulunuyor.

Salmakis filosuna eklenecek olan teknenin satılık olduğu öğrenildi.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30