17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
GÖÇMEN KAÇAKÇILARINA BÜYÜK OPERASYON!
Tarih: 04/04/2018
Kaynak: Günaydın Milas
GÖÇMEN KAÇAKÇILARINA BÜYÜK OPERASYON!
Muğla merkezli toplam 8 ilde düzenlenen göçmen kaçakçılığı operasyonunda 36 şüpheli gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen 14 zanlıdan 12’si tutuklanarak cezaevine gönderildi. Aynı operasyonda gözaltına alınan 10 zanlı ise adliyeye sevk edildi.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti Şube Müdürlüğü (GİM) ile KOM Şube Müdürlüğünün koordinesinde, Milas KOM Grup Amirliğince, Muğla merkezli 8 ilde eş zamanlı operasyon yapıldı. Muğla başta olmak üzere İzmir, İstanbul, Tokat, Amasya, Çanakkale, Edirne ve İzmit’te yapılan operasyonlarda; suç örgütünün tamamen deşifre edilmesine yönelik olarak çeşitli tarihlerde, birbirinden farklı şehirlerde 17 göçmen kaçakçılığı olayına suçüstü yapıldı ve toplamda 450 göçmen kaçmak üzereyken organizatörleri ile birlikte yakalandı. Operasyonlar kapsamında 20 organizatöre de adli işlem yapılarak 17’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

29 Mart 2018 tarihinde yapılan ve göçmen kaçakçılığı iddiasıyla 82 zanlının yakalandığı operasyonun, ülke tarihindeki en geniş kapsamlı göçmen kaçakçılığı operasyonu olduğu belirtildi. Operasyon kapsamında ayrıca illegal yollardan kaçırılmaya çalışılan PKK terör örgütü üyeliğinden aranmakta olan iki şahıs da yurtdışına kaçmak üzereyken yakalandı ve adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Göçmen kaçakçılığı kapsamında yakalanan 36 kişiden 14’ü önceki gün Milas Adliyesine sevk edildi. Zanlılardan 12’si tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 2’si ise denetimli olarak serbest bırakıldı. Diğer şüphelilerden 10’u da adliyeye sevk edildi. Diğer 12 şüpheli ise ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecekler.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30