17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
29 ÖĞRENCİNİN 35 ESERİ SERGİLENİYOR
Tarih: 03/04/2018
Kaynak: Kent Haber
29 ÖĞRENCİNİN 35 ESERİ SERGİLENİYOR
Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin çalışmalarından oluşan “Farklı Anlatımlar” adlı fotoğraf ve illustrasyon sergisi, Oasis AVM Sümbül Sokak’ta açıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü 4. Sınıf öğrencilerinin reklam fotoğrafları dersinde hazırladıkları çalışmalar, Oasis Sümbül Sokak’ta sergileniyor. 29 öğrencinin 35 eserinin bulunduğu sergide öğrenciler reklam ve tanıtım fotoğrafları ile sosyal konuları çarpıcı bir anlatımla sunuyor.

Cinsiyet eşitsizliği, kürk kullanımı, sosyal adaletsizlik gibi farklı konuları irdeleyen öğrencilerin çalışmaları, sergiyi gezenlerin beğenisini kazandı.

Sergi hakkında Kent Haber’e bilgiler veren Grafik Bölümü Öğretim Görevlisi Memet Emre şunları söyledi;

“Öğrencilerimizin reklam fotoğrafları dersinde yaptıkları işlerden oluşan bir sergi. Sergide daha çok dolaylı anlatım dediğimiz bir tarzda fotoğraflar var. Farklı yaklaşımlarla ürünleri tanıtmaya çalışıyoruz. Sosyal olguları, politik konuları dolaylı yoldan anlatmaya çalışıyoruz. Burada 29 öğrencinin 35 eseri var. Bu sergimizi her yıl yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Şeyma Akarmut isimli öğrenci ise 'Yargılanmaktan Korkma' isimli çalışmasında, insanın kendi fikirlerini söylemekten korkmaması ve içe kapanmaması gerektiğini anlatmaya çalıştığını söyledi.

İki çalışması sergilenen Gökçe Çalışkan isimli öğrenci de “Eserimin ilkinde bir çorap firmasının reklamı yaptım. Daha çok soyut bir çalışma ile anlattım. Çünkü çalışmalarımızda ürünü göstermeden ürünü anlatıyoruz. Ben de model üzerinde boyalarla renklendirerek anlattım. Diğer eserimde de kürk kullanımına karşı bir çalışma oldu. Kürk giyenler onun kanlı ve canlı olduğunu fark etmeden onu üzerilerinde taşıyorlar ama o kürkün kanlı ve canlı olduğunu insanlara hissettirmek adına bu çalışmayı yaptım” diye konuştu.

Sergi, 13 Nisan tarihine kadar açık kalacak.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30