17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
RESİM SANATININ USTALARI NUROL SANAT GALERİSİ’NDE
Tarih: 03/04/2018
Kaynak: Kent Haber
RESİM SANATININ USTALARI NUROL SANAT GALERİSİ’NDE
Oasis Nurol Sanat Galerisi’ne, 'Resim Sanatının Ankaralı Hocaları Resim Sergisi' ile Nuri Abaç, Nevzat Akoral, İsmail Altınok, Turan Erol, Lütfü Günay, Duran Karaca, Kayıhan Keskinok, Adnan Turani konuk oluyor. Sergi, 6 Nisan Cuma günü saat 18:00'de başlayacak kokteyl ile açılacak ve 28 Nisan 2018 tarihine kadar, pazartesi hariç her gün 12.00 -20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Resim Sanatımızın Ankaralı Hocaları;

Ankara, temelleri sanat ve kültür kaynakları üzerine kurulan Cumhuriyetin başkenti olarak, resim sanatımızın gelişim süreci içinde de önemli bir yere sahiptir. Hemen hepsi kapsamlı ve yarışma sergileri olan Ankara Sergileri, Devlet Resim ve Heykel Sergileri, özel galeriler resim sanatımızın temel taşları olan sanatçıların Ankara’yı yaşam merkezi olarak seçmesine neden olur. 1960’ların sanat hareketlerini yönlendiren, İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi mezunu olarak Ankara’ya yerleşen Turan Erol, Lütfü Günay, Duran Karaca ve Kayıhan Keskinok dönemlerinin modernizmini belirleyen figüratif yorumlara açık biçimleriyle yeni resim arayışlarına öncülük ederler. Adnan Turani figüratif ekspresyonların derin anlamlarını resmeder. Nuri Abaç geleneksel kaynaklara yönelimin örneklerini resimler. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü mezunu İsmail Altınok geometrik, soyut kompozisyonlar üzerine yoğunlaşırken, Nevzat Akoral naif ruhun resme yansıyan örneklerini tuvallerine aktarır. Ankara’nın sanat ortamının sanatçıları, eserleriyle resim sanatımızın gelişim çizgisine iz bırakırken, sanatımızın tarihindeki yerlerini de alırlar.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30