17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
NALBANTOĞLU VE YILMAZ, AÇIK GÖRÜŞ'E KONUK OLDU...
Tarih: 01/04/2018
Kaynak: Kent Haber
NALBANTOĞLU VE YILMAZ, AÇIK GÖRÜŞ'E KONUK OLDU...
Pazartesi günü yapılacak Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi seçimleri öncesi mevcut başkan Gündüz Nalbantoğlu ve Yönetim Kurulu üyesi Arif Yılmaz, Bodrum’un tek görsel medya kuruluşu Kent TV ekranlarında yayınlanan Açık Görüş programında Gazeteci Yazar Ayhan Ongun'un sorularını yanıtladı. Geçtiğimiz günlerde yayın merkezini Oasis AVM'deki yeni ofisine taşıyan Kent Medya Grubu'nun yeni stüdyolarında çekilen ilk program olma özelliğini de taşıyan programda yaklaşan Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi seçimleri konuşuldu.

İki ekibin yarışacağı kongre için her iki başkan adayına da çağrı yapıldı. Adaylardan Orhan Dinç, seçim çalışmaları nedeniyle önceden planlanmış ziyaret ve programları nedeniyle programa katılamayacağını bildirmesi üzerine, mevcut başkan ve yeni dönem için de adaylığını açıklayan Gündüz Nalbantoğlu ve Başkan Yardımcısı Arif Yılmaz Açık Görüş’ün konukları oldular.

“Biz, bakanlıklardaki çalışma sistemine ve mevzuata hakim, ulusal ve uluslararası ilişkilerini kullanabilen deneyimli bir ekip olarak; Deniz Turizmi’nde çok çeşitli nedenlerle doğan karmaşık sorunları çözüyoruz. Tüm bunları da bağımsızlığımızı, tarafsızlığımızı koruyarak gerçekleştiriyoruz” diyerek sözlerine başlayan Nalbantoğlu; Deniz Ticaret Odasının diğer odalara göre biraz daha farklı ve kurumsal yapısının olduğunu, oda çalışmalarına kesinlikle siyaseti karıştırmadıklarının altını çizdi.

Kendisinin yaşının diğerlerine göre biraz daha ileri olmasına karşın, ekiplerinin yaş ortalamasının rakiplerine göre daha genç olduğunu belirten Gündüz Nalbantoğlu, şu açıklamaları yaptı.

“Yönetim kurulumuz her seçim döneminde yenilendiği gibi, şu an bile ekibimizin içinde bu görevi yapacak çok arkadaşımız var. Bilgi ve deneyim eksikliğinden olsa gerek, bizim çalışmalarımızı doğru algılayamayanlar, üyelere yanıltıcı bilgiler aktarmaktadırlar. Üyelerimizle her türlü iletişim aracını kullanarak, her konuda bilgilenmelerini sağladığımız gibi, iddiaların aksine yurt içi ve yurt dışında yapılan mesleğimizle ilgili tüm fuar ve etkinliklere katılmaya, üyelerimizin katılımını sağlamaya azami özen gösterdik” dedi.

Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Arif Yılmaz da konuşmasında şu konulara değindi.

“Deniz Ticaret Odasında çok sayıda meslek komitesi var ve bunlara ilişkin de çok karışık ve sürekli değişen mevzuatlar var. Biz yönetim olarak seçim çalışması yerine, son güne kadar bu teknik çalışmalarımızı sürdürdüğümüz gibi, üyelerimizin sosyal ve ekonomik haklarını savunmak için, her dönem dik durduk, mücadelemizi sürdürdük. Başkana endeksli değil ama onun liderliğinde kollektif bir yönetim anlayışını benimsedik. Bütün bu çalışmalar; konusunda bilgili, mücadeleci, diğer paydaşlarla çalışmasını bilen, bilgiye ve emeğe saygılı, her zeminde objektif olarak sektörünü savunmaktan kaçınmayan, dinamik bir ekip ve bu ekibi koordine edebilen tecrübeli liderler sayesinde yapılabilmiştir” dedi.

Kongreye tüm üyelerin katılması için çağrı yapan Yılmaz, "İstanbul seçimlerine de aktif katılarak Bodrum'dan daha çok arkadaşımızın temsil noktalarına seçilmesi için çalışma yapmamız gerekir" diye konuştu.

Yaklaşık 1 saat süren program Kent Tv ekranlarının dışında Bodrum Kent Medya Youtube kanalından da online olarak yayınlandı. Programı kaçıran izleyicilerimiz pazar günü saat 18:30'da yine Kent ekranlarında ve https://www.youtube.com/watch?v=l_gLOCD5ozU linkine tıklayarak Youtube kanalımız üzerinden izleyebilirler.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
denizci
01/04/2018
yaş kemale ermiş
Keşke Arif bey aday olsaydı. Gündüz Bey artık dışarıdan destek verse daha faydalı olacak.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30