17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
HALİKARNAS OT FESTİVALİ BAŞLADI
Tarih: 31/03/2018
Kaynak: DHA
HALİKARNAS OT FESTİVALİ BAŞLADI
Bodrum'da son haftalarda düzenlenen benzer içerikteki üçüncü etkinlik olan 'Halikarnas Ot Festivali' başladı. Festivale katılanlar, açılan hediyelik eşya ve ot stantlarını gezdi.

Kumbahçe Mahalle Muhtarlığı tarafından Bodrum Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen ve ot meraklılarını buluşturan 'Halikarnas Ot Festivali' kortej yürüyüşüyle başladı. Bodrum Belediye Meydanı'ndan başlayan yürüyüş, stantların açıldığı Kumbahçe Meydanı'nda sona erdi. Etkinliğe Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Kumbahçe Muhtarı Nil Taşkıran da katıldı. Çevre ilçelerden de gelenler festivalde stant açtı. 3 gün sürecek festival kapsamında yöresel ot yemekleri, enginar yemekleri, Girit yemekleri yapılacak, yemek sohbetleri, sabun yapımı, zeytinyağı tadım etkinlikleri yer alacak. Yemek tarifleri ot tutkunları ile paylaşılacak. Çeşitli konserler ve dans gösterileri de katılımcıları eğlendirecek.

Belediye Başkanı Kocadon, Bodrum'un 1 hafta arayla 3'üncü ot festivali düzenlenmesine dikkat çekerek, bunun coğrafyanın ne kadar zengin olduğunu gösterdiğini söyledi. Kocadon, "Biz otlarımızla bugünlere geldik. Bu otlar bizim ana yemeğimizdi, ama şimdi restoranlarda meze olarak yer buluyor. Önemli olan da burada festivale ilginin büyük olmasıdır. Sosyalleşmeye olanak sağlarken, bölgeye ve ekonomiye de katkı sağlıyor. Ben elimden geldiğince bu festivallere destek vermeye devam edeceğim" dedi.

Muhtar Taşkıran ise, "Katılım oldukça yüksek. Festival kapsamında yemek etkinliklerimiz yarın gerçekleşecek. 130 stantta, 200'e yakın katılımcı var. Umarız haftasonu daha da renkli olacak" dedi.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30