17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
5. KİTABINI İMZALADI
Tarih: 31/03/2018
Kaynak: Kent Haber
5. KİTABINI İMZALADI
Söz yazarı Cansın Erol, çıkardığı 5'inci kitabı olan "Şiirler, Anılar ve Hikayeler"in imza gününe katıldı.

Kumbahçe Sahili'ndeki Dinç Pansiyon adlı işletmede düzenlenen kitap imza gününe, şair ve besteci Cansın Erol'un hayranlarının yanı sıra sanatçı Tülin Yakarçelik de katıldı. İmza gününde hayranları ile bol bol sohbet eden Erol, anılarını da paylaştı.

Söz yazarı Erol, 20 yıl aradan sonra beşinci kitabını çıkardığını söyledi. Kitapta çok sayıda şiirinin olduğunu belirten Erol, "Kitapta bestelenmiş şiirlerim, anılarım ve hikayelerim var. Benim bu günlere gelmemde emeği olan bestekar Selahattin İçli'dir. Kendisiyle çok güzel çalışmalar yaptık. 'Güneşin battığı yerde' ilk eserimdir. Türkiye'de çok iyi beste yapanlar var ancak bu devirde ben şiir ve beste enflasyonunun yaşandığını düşünüyorum. Bizim zamanımızın inceliğini, zarifliğini ve güzelliğini yakalamaları lazım. Kalıcı eser çok önemli. Bizim 1980'lerde bestelenen 'Hüzün', 'Güneşin battığı yerde', 'Sonbahar vurgunu' bütün bunlar kalıcı oldu. Bunun sebebine bakmak lazım" diye konuştu.

Kitapta 300'e yakın şiirinin bulunduğunu hatırlatan Erol, bunlardan çoğunun bestelenmiş eserler olduğuna dikkati çekti.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30