17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
YARDIM İÇİN EVE GİRİNCE GÖZLERİNE İNANAMADILAR!
Tarih: 29/03/2018
Kaynak: Kent Haber
YARDIM İÇİN EVE GİRİNCE GÖZLERİNE İNANAMADILAR!
Turgutreis Mahallesi’nde ikamet eden bir kadın, yalnız yaşadığı evi çöp ev haline getirdi. Rahatsızlığı nedeniyle yürümekte zorlanan kadının komşuları kadına devletin acil yardım elinin uzatılması gerektiğini ifade ediyorlar.

Turgutreis Mahallesi Mehmet Hilmi Caddesi 7026 Sokak üzerindeki ikamette yalnız yaşayan 57 yaşındaki Ayşe Birben’in komşuları, kadının geçen hafta rahatsızlanması üzerine evine gitti. Eve girdiklerinde gördükleri manzara karşısında şoke olan komşuları, çeşitli kurumları arayarak kadına yardım elinin uzatılmasını talep ettiler.

Kadının komşularından Murat Akar isimli vatandaş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Kadının durumu çok kötü, evi çöp ev olmuş. Kapı dahi açılmıyor. Sosyal hizmetlerden 3 kişi geldi içeri giremediler. Biz uzun yıllardır kadını tanıyoruz ama evin bu halde olduğunu bilmiyorduk. Geçtiğimiz gün hastalandığında hastaneye götürmek için eve çıktık, gördüğümüz manzara karşısında şok olduk. Hastaneden taksiyle gelmiş, gitti eve yattı. Bildiğim kadarıyla kimi kimsesi yok. Yalnız yaşıyor, İstanbul’da akrabaları varmış, kimse ulaşamıyor. Bu kadına yardım eli uzatılması gerekiyor, nereyi aradıysak yardımcı olmadılar. Sadece gelip biz bir şey yapamayız diyorlar. Her tarafı aradık ama kadın hala içler acısı halde. Eğer yardım edilmezse o çöp evin içinde ölecek” diye konuştu.

İhtiyaçtan çok psikolojik sorunlardan kaynaklanan bireylerin meydana getirdiği bu tür çöp evler, ülkemizde ve dünyada zaman zaman kamuoyu gündemine gelen olaylardan. Bu tür rahatsızlıklar hem bu evlerde yaşayan bireyler için, hem de kamu sağlığı açısından çevrede yaşayan komşuları için sorunlara neden olabiliyor. Devlet kurumları ve belediyelerin böyle olaylarda devreye girerek hem şahsa psikolojik destek vererek bu bağımlılıktan kurtulmasına yardımcı olması, hem de çevre sağlığı açısından olaya müdahale etmesi gerekiyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30