17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
NALBANTOĞLU VE ARKADAŞLARINDAN İDDİALARA YANIT
Tarih: 28/03/2018
Kaynak: Kent Haber
NALBANTOĞLU VE ARKADAŞLARINDAN İDDİALARA YANIT
2 Nisan Pazartesi Günü yapılacak Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi seçimleri öncesi yeniden aday olan mevcut başkan Gündüz Nalbantoğlu ve yönetim kurulu üyeleri bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda oda başkanlığına aday olan diğer yönetim kurulu üyelerinin açıklamalarına cevap veren Gündüz Nalbantoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, bugüne kadar yaptıkları faaliyetler hakkında da bilgiler verdi.

Bugün sabah saatlerinde Bodrum Limanı’nda bağlı bulunan Karen 5 isimli teknede yapılan basın açıklamasına başkan Gündüz Nalbantoğlu ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda ilk söz alan DTO Meclis Başkanı Rüştü Tezcan, "Bu yıl DTO Bodrum Şubesi seçimlerine iki grup katılıyor. Demokrasilerde farklı grupların yönetime talip olması güzel bir olgudur. Rekabet kurumlara canlılık ve renk katar. Bununla birlikte, seçim rekabetinde faaliyetleri, yapılanları ve yapılacakları gerçekliği ile yansıtmak da önemlidir. Bununla neyi kastediyorum, birincisi Gündüz Nalbantoğlu seçime girmeyecek diye bir söylentiyle başlandı. Buna Gündüz ağabey, ‘Seçimlere katılıyorum, adayım’ dedi. Bu sefer Gündüz Nalbantoğlu yaşlı diye bir takım söylentiler çıkartıldı. Bunlar hoş değil, bunların değerlendirmesini insanlara bırakıyorum. Mesela fuarlara DTO destek olmuyor, dendi. Bu da bir bilgisizliği gösteriyor, DTO, bütün deniz fuarlarına katılım sağlıyor, üyelerine de serbest parasız katılma hakkı tanıyor. Bu gelen mailleri bile kontrol edilip farkına varılmıyor demek. BODTO’nun fuarlarına destek olunmuyor dendi. Fuarların hepsine sponsor olundu, maddi manevi destek olundu. Logolarımızda zaten fuarlarda beraber sergileniyordu. Üçüncüsü ve en kötüsü de bunca zaman DTO ne yapmış ki gibi bir eleştiri ile karşılaştık. Gerek Bodrun Şubesi, gerek merkezi yönetim bizim dönemlerimizde deniz turizmi için çok önemli işler başardı” dedi.

Başkan Gündüz Nalbantoğlu ise “Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube olarak misyonumuz her zaman Deniz Turizminin ve denizden geçimini sağlayan tüm üyelerimizin çıkarlarını korumak olmuştur. Biz ekip olarak, tüm bilgimizi, tecrübemizi, mevzuat hakkında öğrendiklerimizi, yurtiçi ve dışında kurduğumuz ilişkileri, Bakanlıklarda tecrübe ettiklerimizi bu amaç uğruna kullandık. Deneyimli bir ekip olarak, takım çalışmasına önem verdik ve herkes kendi güçlü olduğu alanda tecrübesini konuşturdu. Bu kurumda 'tek adam' idaresi değil, 'birlikten güç doğar' felsefesi vardır. Her dönem aramıza yeni ve genç arkadaşlarımız katılır”

Nalbantoğlu, DTO Bodrum Şubesi’ne son kez aday olduğunu belirterek “Bana hep soruyorlar, daha ne kadar edeceksin diyorlar. Ben onu açıkça söyleyeyim; bu benim son dönemim. Yönetim kurulumuzda genç arkadaşlarımız yetişiyor, onlar bizim yerimize devam edecekler. Bence bizim işimizde tecrübe çok önemli. Mevzuatlara hakim olmak 3-5 senede olmuyor. Gençleri alacağız, yetiştireceğiz, onları geleceğin yönetim kurulu üyeleri veya başkanları yapacağız” ifadelerini kullandı.

DTO Bodrum Şubesi Başkan Yardımcısı Arif Yılmaz ise “Bizim yönetimimize talip olan arkadaşların bilmesi gereken bazı şeyler var. Bizim sektör sorunları hafife alınacak sektör değil. Şu anda Türkiye’de mevzuat değişikliği konusunda en çok mevzuatın değiştiği sektör. Bunları bilmek gerekiyor, ilişkiler gerekiyor, inatla mücadele etmek gerekiyor. Eğer bunları yapmazsanız her şey söylemde kalır” diye konuştu.

Yönetim kurulu üyeleri toplantı sonunda hatıra fotoğrafı çektirdi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30