17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KAHVEHANELERDE AHŞAP MASA SANDALYE DÖNEMİ
Tarih: 06/03/2018
Kaynak: Kent Haber
KAHVEHANELERDE AHŞAP MASA SANDALYE DÖNEMİ
Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na kayıtları 20 yıl ve üzerinde olan kahvehanelere ahşap masa ve sandalye tedarik edilmesi için, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında ilk olarak pilot bölge seçilen Mumcular’ın 14 mahallesinde yer alan 38 kahvehaneye 976 adet ahşap mavi sandalyenin alınması, hali hazırda kullanıldığı tespit edilen 302 sandalye ve 20 masanın maviye boyanması hedeflendi.

Bodrum'un gelenekleriyle, kültürüyle, kendine has yaşam tarzı ve insanıyla Türkiye'nin göz bebeği olduğunu belirten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon “Bodrum bugün sahip olduğu tüm kazanımlarını, bu saydıklarımıza borçludur. Onları korumak ve geleceğe taşımak bizlerin temel vazifelerinden biridir. Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile yapmış olduğumuz protokolle, Bodrum mavisine sahip ahşap masa ve sandalyelerimizi, yeniden kahvehanelerimizle ve insanımızla buluşturmayı amaçladık. Böylece çevreye zararı olan plastik kullanımını azaltarak, görsel kirliliğin önüne geçmek, geleneksel masa ve sandalyemizin yeniden kullanılmasının yaygınlaşmasını istiyoruz. Pilot bölge olarak yaklaşık 15.000 nüfuslu Mumcular bölgemizi seçtik. Bu proje zaman içerisinde tüm Bodrum yarımadasında uygulanır hale gelecektir. Projede katkısı ve emeği olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
murat
08/03/2018
tek dert mavi sandalye
Bodrum da bunca esnafın sıkıntısı varken tek derdiniz kahvehanelerdeki sandalyenin rengi mi? Esnaf olarak imitasyon dolu bodrum un ve beldelerin çarşılarını ele alın.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30