17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KARSANAT SAHNE İÇİN HAZIR
Tarih: 28/02/2018
Kaynak: Kent Haber
KARSANAT SAHNE İÇİN HAZIR
Karsanat Derneği tarafından 2 ve 4 Mart tarihlerinde düzenlenecek konser öncesi, ekip çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Dernek üyelerinin yaptığı kostüm provası, konserin ne kadar renkli geçeceğini gösteriyor.

2 Mart Cuma saat 20.00 ve 4 Mart Pazar saat 18.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde, geçtiğimiz Kasım ayında Karsanat bünyesinde kurulan ve Bodrum’un ilk çok sesli korosu olan Karsanat Müzikal Korosu’nca konser verilecek.

Sanat yönetmenliğini Gülderen Erdoğmuş’un yaptığı etkinlikte, film müziklerinden müzikallere geniş bir program sunuluyor. Öp beni Kate, Cabaret, Don Kişot, Kismet, Damdaki Kemancı, Porgy ve Bess, Yedi Kocalı Hürmüz ve Hair müzikallerinden düzenlenen sahneler yanı sıra, Casablanca, Çingeneler Zamanı, Black Orfe, Katibim ve Salkım hanımın Taneleri filmlerinin unutulmaz müzikleri de sahneli gösteri olarak seyirci ile buluşacak.

Sahneye çıkacak dernek üyeleri, konser öncesi çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor. Akşam saatlerinde Herodot Kültür Merkezi’nde konserin kostümlü provası yapıldı. Rengarenk giysiler içerisinde provalarını sürdüren üyelerin, performansı ise görülmeye değer.

Basın mensuplarına konserle ilgili bilgiler veren Gülderen Erdoğmuş, şunları söyledi:

“Kasım ayından beri Karsanat müzikal korosunu kurduk ve beraber çalıştık. 25 kişilik bir koromuz var. Solistler profesyonel, koromuz öğrenci ve amatörlerden oluşan bir koro. Fakat çok güzel bir çalışma da yaptık; bu proje için çok sesli çalışmalarımız var. Bu tabi ki kolay bir şey değil ama üstesinden birlikte çalışarak geldik. Değişik müzikallerden, film müziklerinden seslendireceğiz. Balerinimiz var, dans gösterimiz olacak.”


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30