17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SAHİBİ, KUNDAKLAMA İDDİALARINI YALANLADI
Tarih: 14/02/2018
Kaynak: Kent Haber
SAHİBİ, KUNDAKLAMA İDDİALARINI YALANLADI
Geçtiğimiz hafta, Turgutreis Mahallesi'nde park halindeyken yanan minibüsün kundaklandığı iddia edilmişti. Araç sahibi ise o iddiayı yalanladı.

Turgutreis Mahallesi Bahçelievler Caddesi'nde park halindeki 09 LL 420 plakalı minibüs alev almış, çevredekilerin ihbarıyla olay yerine gelen itfaiye ekibi, alevlerin sardığı minibüse müdahale etmiş; ancak araç, tamamen yanmıştı. Geçtiğimiz haftalarda Bitez'de meydana gelen iki yangın olayının kundaklama nedeniyle çıktığı iddialarının ardından bu yangın için de benzer iddialar gündeme getirilmişti.

Kundaklama sonucu yandığı iddia edilen aracın sahibi Mehmet Güler bu haberler hem beni, hem de Bodrum’u zor durumda bıraktı diyerek, ”Önceden pazarcılık yapıyordum. Pazarcılık işini bırakmam ve aracımın sürekli arızalanmasından dolayı Turgutreis’te boş bir arsanın yanındaki yol kenarına bırakıp üzerini naylon branda ile örttüm. Yaklaşık 10 aydır aracım orada duruyordu. Olayın gerçekleştiği gece aracımın yandığı haber verilince oraya gittim. İtfaiye ekipleri yangına müdahale edip söndürdükten sonra benden de bilgi aldı. Aracımın üzerini naylon branda ile örttüğümü söylediğimde, olayın gerçekleştiği gece fırtına olduğundan ve aracımı park ettiğim yerin enerji nakil hattı olduğundan, hatta orada bulunduğumuz zamanda kıvılcımları gözlemlediğimiz üzere, bu sebepten kaynaklı bir yangın olabileceği konuşuldu. Basında yer alan iddialar doğrultusunda, aracımın kundaklama sonucu yandığı ve benim şikayetçi olduğum konusunda tarafımdan kaynaklı bir durum söz konusu değildir. Aracımı çektirip, hurda kaydı ile trafikten düşürdüm zaten. Şu ana kadar itfaiyeden bana rapor hususunda bir bilgi verilmedi” diye konuştu.

Öte yandan, isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, olay gecesi ve sonrasında ”kundaklama” ile ilgili rapor ve tutanak olmadığını, gerçekleşen durumun, fırtınaya bağlı oluşan kıvılcımların, aracın üzerine örtülen brandayı tutuşturması sonucu gerçekleştiğinin anlaşıldığını söyledi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30