17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
EŞİTLİKÇİ TOPLUM OLUŞTURMADA YENİ YAKLAŞIMLAR
Tarih: 13/02/2018
Kaynak: Kent Haber
EŞİTLİKÇİ TOPLUM OLUŞTURMADA YENİ YAKLAŞIMLAR
Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bu yıl yürütmeye başladığı "Eşitlikçi Toplum Oluşturmada Yeni Yaklaşımlar" konulu Avrupa Birliği tarafından finanse edilen proje kapsamında İtalya’da toplantı gerçekleştirildi.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen KA2 "Are the Gender Stereotypes Determining an In-Egalitarian Society?" isimli proje kapsamında geçtiğimiz hafta İtalya’nın Viterbo şehrinde, proje ortağı ülkeler; Fransa, İtalya, Romanya ve Türkiye’nin katılımıyla ikinci ulus ötesi toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı süresince; ortak okul ve kurumların ilgili paydaş ve öğrencileri ile farklı ülkelerde var olan ve halen süregelen cinsiyet ayrımcılığına ve şiddete karşı mücadelenin geliştirilmesini teşvik etmenin yenilikçi yolları üzerinde grup çalışmaları yapıldı. Öğrencilerin konu ile ilgili ülkelerini temsilen paylaştıkları sunularla ve bilir kişilerden elde edilen raporlar dahilinde gerek sosyal çevrede ve gerekse eğitim ortamlarında yaşanan sorunlar ortaya konuldu; bu sorunlarla ilgili farkındalık uyandırmaya ve çözüm üretilebilmesi yoluyla iyi öğretim ve öğrenim uygulamalarının ilgili kurumlar arasında paylaşılması sağlandı.

Toplantılar sonunda düzenlenen kültürel gezilerle ilgili paydaşların öğretmen ve öğrencilerin farklı kültürlerdeki kişileri tanımaları, onlarla birlikte çalışmaları sağlanarak kültürler arası etkileşimin artması hususunda katkıda bulunuldu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30